KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Kočka narozená v tomto znamení je prý chytrá, pořádkumilovná, vyznačuje se způsobným chováním, ovšem inklinuje k despotismu. Svým lidem dává ostentativně najevo, že pánem v domě je ona, zatímco oni by jí měli být vděčni za to, že je v něm nechává žít. Majitel takovéto číči by se měl v zájmu domácího klidu vyvarovat jakýchkoliv změn.
Pes-Kozoroh se vyznačuje milou povahou, bystrostí a značnou inteligencí. Miluje své lidi, je jim oddán a změnu prostředí i majitelů nenese právě lehce; nakonec se přizpůsobí, ale dlouho zůstává nedůvěřivý.


VODNÁŘ (21. 1. - 19. 2.)

Kočka, která přišla na svět v těchto dnech, je rozená cestovatelka, což je dáno její zvědavostí. Ta ji nutí vyvinout mnohdy takovou rafinovanou vynalézavost, že nad tím mnohdy rozum lidí zůstává stát.
Zvídavost je vlastní i psovi-Vodnáři. Miluje proto jízdu autem, rád sedává u okna a pozoruje okolí ap. Navíc miluje společnost, i když svému pánovi je bezvýhradně oddaný.

RYBA (20. 2. - 20. 3.)

V případě koček jde většinou o zvířátka citlivá, ovšem zároveň i náladová. Jistotu a vyrovnanost čerpají především z klidného domácího prostředí, takže nepatří mezi vyznavače cestování či návštěv.
Pes "ryba" bývá také velmi citlivý a díky tomu dokáže prý bezpečně poznat, jak o něm lidé mluví, tj. zda ho chválí nebo pomlouvají. Když má pocit, že se mu stala křivda, dokáže se urazit. Na druhé straně je schopen vycítit náladu "svých" lidí, a jsou-li smutní, snaží se je po svém
rozveselit.


SKOPEC (21. 3. - 20. 4.)

Kočky narozené v tomto znamení bývají sebevědomé, mají rády změnu, jsou mlsné (takže bývají korpulentní), poměrně málo spí, nedají se snadno ovládat, ale na druhé straně jsou, jak se říká, kamarádkami do nepohody.
Psi bývají energičtí, milují soutěže, mají - stejně jako kočky -Skopci - také velmi kladný vztah k jídlu (dokáží se neuvěřitelně přecpat), vyznačují se velkou odvahou, dají se "koupit" za pohlazení a jsou rádi středem pozornosti.


BÝK (21. 4. - 20. 5.)

Mazlivost, vyhledávání teplých místeček, mlsnost, hravost - to jsou základní vlastnosti kočiček narozených v "býčích dnech". Chovatel by měl proto taková zvířátka chránit vhodně složeným jídelníčkem před obezitou, která jim hrozí, a měl by jim zároveň obstarat dostatek hraček.
Problémy s udržením linie mají ovšem i v tomto znamení narození psíci. Jinak jsou přátelští, mírumilovní a věrní, i když někdy se dokáží rozzuřit až k nepříčetnosti; to pak útočí na všechno, co se jim připlete do cesty.


BLÍŽENEC (21. 5. - 21. 6.)

Kočky věrné znamení, v němž se narodily, milují společnost, takže v krajní nouzi jsou ochotné se skamarádit i se psem. Mají také rády změnu, takže jistě nebudou nic namítat proti tomu, když občas přestavíte ve svém bytě či domě nábytek; měli byste si ovšem této jejich benevolence považovat, protože jak známo některé kočky nesou jakoukoliv změnu velmi těžce. Ideální je, když se setká kočičí Blíženec s Blížencem psím; to pak vznikne kamarádství hodné zfilmování. I psí Blíženci milují změny, mají prý velmi dobrou paměť a vynikající pozorovací talent.


RAK (22. 6. - 22. 7.)

Číči bývají označovány za nejdomácnější z domácích koček, a nejraději jsou, když je jejich člověk chová, hladí a když jim dovolí schovat se k němu pod peřinu. Někdy však trochu své city přehánějí a "hrají", čímž se snaží vysloužit si něco dobrého na zub.
Pes narozený v tomto znamení je výborný a obětavý hlídač, ale i on dokáže své city "hrát", a považuje za nejlepší odměnu to, že smí ke svému pánovi do postele.


LEV (23. 7. - 23. 8.)

Nepřekážet a obdivovat - tak by měly znít hlavní a vlastně jediné zasady chování majitele kočky narozené v tomto astrologickém znamení. Číča-Lev miluje posty nalézající se obzvláště vysoko nad okolním terénem, protože touží být viděna a vidět; proto chce-li se majitel vloudit do její přízně, může to udělat například tím, že jí připraví pohodlný přístup k oněm výšinám. Co se jejího jídelníčku týče, je dosti vybíravá, takže se nespokojí pouze s plnou miskou; za mnohem důležitější totiž považuje to, aby byla naplněná vybranými lahůdkami.
Pes-Lev je rozeným vůdcem, a ani jemu by neměl majitel překážet a měl by mu věnovat svůj bezmezný obdiv; ten u něj zmůže to, co nezmohou sebevoňavější a sebelákavější pamlsky. Pes narozený v tomto znamení je v jídle vybíravý a navíc bývá sebevědomý.


PANNA (24. 8. - 23. 9.)

Kočka narozená v těchto dnech je nepřítelem nepořádku a chceme-li, aby se nějaké místnosti našeho bytu vyhýbala, pak ji ostentativně neuklízíme. Nedělá jí potíže být doma sama, ovšem někdy chovatele překvapí tím, jak "vynalézavě" se dostala k pochoutkám, které sice nebyly určeny jí, na něž však dostala chuť.
Plachý samotář, klidný, chytrý, zdrženlivý a velmi čistotný - tak bychom mohli charakterizovat psa-Pannu. Kdo ho však pozná blíže a uvědomí si, že i zdrženlivost může skrývat srdíčko plné lásky, ten si ho zamiluje.


VÁHA (24. 9. - 23. 10.)

Milující klid a harmonii, přátelská, přístupná a přímo si říkající o to, aby byla milována - tak bychom mohli stručně shrnout vlastnosti kočky narozené v tomto znamení. Často ji poznáme podle toho, že svého milovaného páníčka následuje jako pejsek.
Klid a harmonii, stejně jako svoji lidskou rodinu miluje i v tomto znamení narozený pes. Je velmi učenlivý a strašně rád cokoliv a kdykoliv cvičí.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

I když tato kočička působí mnohdy arogantně, je v podstatě Źdobračiskem a tudíž je poměrně snadno zranitelná. Své lidi miluje tak, že občas neodolá a dává jim svůj cit najevo "záchvaty" něžnosti.
Podobně je na tom i její psí protějšek. Také on na pohled vypadá jako zosobněná arogance, ale jeho srdce je jak se říká zlaté a on by se pro druhé samou dobrotou nechal rozkrájet. Rád se mazlí a tulí, ale narazí-li na soka, dá mu to patřičně najevo; svého milovaného pána chce mít jen a jen pro sebe.


STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Jestliže vám nebude vadit, že vaše kočička bude více u sousedů než doma, pak si pořiďte takovou, která se narodila právě v tomto znamení. Můžete si být však jisti, že se vám nikdy docela neodcizí, protože se domů vždycky nakonec ráda vrátí. Je velmi hravá a miluje děti.
Toulavost a jistá nestálost je vlastní i psům-Střelcům. Také oni jsou nejspokojenější, když si mohou vyrazit na toulky, ale jakmile se dosyta "vytoulají", rádi se vrátí domů.

Stanislava Jarolímková