Na vegetariánství nemám vyhraněný názor u lidí natož u zvířat. Pes je na rozdíl od člověka "udělán" jako masožravec, nikoliv jako býložravec. Psí zažívací trakt je uzpůsoben pro maso a přílohu. V přírodě je přílohou např. střevní obsah sežrané kořisti, doma je v menu místo natráveniny ze žaludku "oběti" rýže, kolínka, zelenina či komponenty v kompletní krmné směsi. Psi - vegetariáni jsou a znám několik takových případů od přírody. Prostě nežerou nic jiného, než zeleninu a těstoviny. Maso odmítají.
Myslím, že dělat ze psa na sílu vegoše není s výjimkou některých speciálních léčebných diet dobře. Lidé mají také určitým způsobem utvářena zaživadla, která mohou trávit vegetariánskou stravu bez problémů, ale též jen do jisté míry. Nemáme např. bachor, čepec a knihu, tudíž nemůžeme tak jako tuři žráti píci, i když je vegetariánská.
Obdobím vegetariánství jsem si ve své rodině prošel, ale nejsem dogmatik. Spíše si myslím, že je velice důležité vyloučit ze stravy jen některé složky, popřípadě je nekombinovat. Totéž platí i u psů.

MVDr.Michal Čáp :-))


Reklama