Úsměvný a poučný příběh o tom, jak i to zvíře občas neví, co všechno sežrat.
Viděl jsem v praxi několik případů, kdy se zvíře ukrutně přežralo, ale nikdy neprasklo. Viděl jsem ovčáka, který sežral kynoucí těsto na vánočku. Proces pučení kvasnic se v něm nezastavil. Zvracel jako z pohádky o zázračném hrnečku. Navíc se z kvasnic uvolňoval asi nějaký plyn (řekl bych kysličník uhličitý), protože pes byl nadmutý a plyny se mu začal vstřebávat do krve. Došlo k metabolickému kiksu a ovčák chodil jako ožralý, motal se, zvracel a vůbec nevypadal pěkně. Jelikož jsme věděli, co je příčinou, zvíře jsme sledovali a nemuseli ho ani operovat. Dopadl dobře. Strávil sice dva dny na infuzích, ale bylo dobře.
Grey mé kolegyně je, co se týče jídla naprosto patologicky stvořen, což je ještě umocněno jeho mdlým rozumem. Před lety vnikl do našeho krámu s psím žrádlem a pamlsky, který máme jako součást ordinace. Jsou tam i dobroty pro lidi. Sežral 48 psích žvýkacích tyčinek a 12 pytlíků bonbónů M&M´s. Šery, jemuž se běžně mezi kolegy říká placatý blb, se nadmul jako pumelice a tři dny zvracel. Střídavě s odpuštěním blil tyčinky a různobarevnou pěnu dle toho, jak barevné bonbóny se mu právě v žaludku naštosovaly. Přežil ve zdraví.
Můj starší kolega měl před mnoha lety velkého žravého dogáka. Jeho žena pekla třenou bábovku, klasickou buchtu dusivku. Vyklepla ji z neméně klasické formy a šla s ní do špajzu. V chodbě se potkala se psem, který zavětřil, otevřel tlamu a ..... chňapnul. Hnán chutí a strachem, aby mu buchtu nevyrvali z huby, polknul. Jenže ta bábovka byla nejen dusná, ale i horká. Dogák hystericky vystřelil na zahradu, lítal jako blázen kolem plotu. Kolega ho nemohl chytit. Nakonec částečně dusivku vyklepal a částečně mu ji musel kolega vyšťourat z krku. Přežil.
Tentýž kolega měl i děsivě záživného kocoura. V hospodě se vsadil o tisícovku ( za komunistů !!!), že kocour sežere na posezení 2 kg syrového hovězího. Kocour maso dostal a bez mrknutí dávku vyžral.
MVDr. Michal Čáp :-))