Možná i vy znáte ten protivně povědomý pocit, se kterým se na vašem rtu začíná hlásit opar. Nejdříve postižené místo jen tak tlačí, svědí nebo pálí, teprve po nějaké době se „podebere“ a vytvoří se puchýřek. Když pomineme estetickou nevýhodnost takového útvaru na našem obličeji, opar je nepříjemný a bolestivý problém, který se navíc až u deseti procent lidí rád vrací.
Za vznikem oparu stojí virus herpes simplex, který patří mezi nejčastější virová onemocnění vůbec. Virus přetrvává v těle po celý život a aktivuje se v době snížené obranyschopnosti, při horečce, na slunci, působením stresu a podobně.
Kde všude mohou opary vzniknout? Opary se vytvářejí nejčastěji na kůži – jsou to jednoduché nebo pásové opary(rty, oblast nosu aj.), méně častěji i na sliznicích (genitální opary).
Jak se proti oparu účinně bránit? V současné době je na trhu několik volně prodejných léků, které mají za úkol zmírňovat nebo zabraňovat vzniku oparu. Jedním z nich je Viru-Merz gel, který má oproti ostatním jednu nespornou výhodu. Tento lék působí dvoufázově. V časné fázi chrání před vniknutím virů do buňky a omezuje infikaci buněk virem. V pozdní fázi, pokud již k vytvoření oparu došlo, omezuje rozvoj oparu.
Viru-Merz tak dokáže o polovinu zkrátit dobu léčby, potlačuje bolest a pálení oparu, blokuje růst a množení dalších virů na postiženém místě. Velkou předností tohoto přípravku je čirá forma, a to jak z hlediska estetického (na oparu tvoří neviditelný povlak), tak z hlediska léčebného (velmi dobrá přilnavost, vstřebávání a účinnost, chladí a zmírňuje bolesti). Viru-Merz rovněž potlačuje opakovaný výskyt oparů. Jako u jiných volně prodejných léků se doporučuje konzultovat současné užívání jiných léků s lékařem. Viru-Merz by se neměl používat v případě, že již došlo k prasknutí puchýřků.

Právě teď se můžete zúčastnit soutěže o balíček, který kromě Viru-Merz obsahuje také pěkné triko s logem Merck. Více v rubrice Hrajte a Vyhrajte.