Je to zase jedna z dalších nespravedlností tohoto světa, ale je to fakt. Podle několika nezávislých lékařských studií musejí ženy, které se rozhodly přestat kouřit, počítat s většími obtížemi než muži.
Za prvé ženy mnohem častěji než jejich silnější polovičky přiznávají strach ze zvýšení své tělesné hmotnosti poté, co se navždy rozloučí se svou kamarádkou cigaretou. Také období nepříjemných abstinenčních příznaků mají prý bývalé kuřačky psychicky náročnější. A co hůř – mnohem méně se ženy v téhle komplikované chvíli mohou spolehnout na svého partnera (zatímco – jak konstatují odborníci – ony samy dovedou být oporou v případě, když se s kouřením loučí jejich muž či přítel). Obecně jsou ženy, jež přestávají kouřit, prý také mnohem vnímavější k lákadlům v podobě nepřekonatelné chuti na cigaretu, například v souvislosti s jejich oblíbenou kávičkou, v okamžicích stresu nebo pokud vidí někoho jiného, jak si zapaluje. Podle některých studií dokonce i náhražková nikotinová terapie (náplasti, žvýkačky apod.) zabírá u žen méně než u mužů.
Na základě doporučení a zkušeností odborníků by měly ženy, které se rozhodnout skončit s nikotinovou závislostí, především plánovat. Minimálně měsíc před zahájením odvykání je třeba každý den sepsat kdy, kde a kolik cigaret vykouřily, také je důležité se zmínit, proč po cigaretě sáhly a za jakého duševního rozpoložení. V té době je také na čase vymyslet, co budete dělat v době, kdy byste si obvykle zapálila. Fantazii při výběru náhradních aktivit se meze nekladou, pokud ovšem nehodláte nahradit kouření jídlem. :-) Pozor! Ačkoli by možná vaše obavy z nárůstu váhy odstranila odlehčenější dieta obsahující více ovoce a méně tuků a cukrů, lékaři varují před nápadem začít v jednu chvíli držet dietu a přestávat kouřit. To už by totiž pro vaše tělo i duši byla příliš velká bomba. Raději se jděte projít nebo si skočte zaplavat, než se omezovat ještě v jídle. Nakonec, s dietou můžete začít třeba za pár měsíců, když už cigareta z vašeho života opravdu zmizí. Už tak se nový životní styl příjemně projeví na vašem zevnějšku – vaše vlasy budou hebčí, pleť jasnější a zuby zářivější. :-)

Jestli se právě rozhodujete, že přestanete kouřit, máme pro vás TIP, který jako žena jistě oceníte. Je jím desetidenní odvykací kúra čistě bylinného charakteru (žádný nikotin), kterou nabízí firma Bional pod názvem STOPNIK. Jedná se o balení obsahující dva typy tablet. Ty první jsou určeny k potlačení chuti na cigaretu, ty druhé ke zmírnění pocitů nervozity v nejkrušnějších začátcích. Bylinné složení navíc pomáhá očistit organismus od nahromaděných škodlivin. Více o tomto přípravku i dalších výrobcích nizozemské firmy Bional najdete na internetových stránkách www.bional.cz.