Před nedávnem jsem tady na Žena-in náhodou četla článek o tom, jak si dělat dny pro sebe. My holky to potřebujem stejně jako naši chlapi potřebují občas běhat za míčem nebo se trápit v posilovně a pak to všechno zapít pivkem. Jako ideální místo na chvilky jen pro ženy můžu vřele doporučit saunu.
Moje kamarádka se přestěhovala do zrekonstruované domku, kde její manžel vybudoval saunu. Měla ze svého nového domu ohromnou radost a chtěla se nám, svým kamarádkám pochlubit, tak nás pozvala na odpoledne a večer, že si uděláme den pro ženský s vyloučením mužské a dětské veřejnosti. Součástí programu byla taky sauna.
Nevím, jak to máte vy, ale já si v čistě ženské společnosti, s jejímiž členkami se dobře znám, vždycky skvěle oddechnu. Uvolnění, které zažíváte s kamarádkami v restauraci nebo kdekoli na veřejnosti, se ovšem s totálním uvolněním, které nastává, když nemáte na sobě vůbec nic a vedle sebe nikoho, před kým je třeba cokoli předvádět, nedá vůbec srovnat. Tady můžete být prostě tím, čím doopravdy jste.
Sedíte se stejně nemožně vypadajícími kamarádkami, jste zpocené a nenalíčené. Najednou je jedno, že jedna je vdaná, druhá rozvedená a třetí ještě svobodná. Jedna má malá prsa, druhá žádná a třetí vytahané břicho… Důležité je, že je vám prostě dobře.
Po první naší sauně jsme si z toho udělaly tradici. Jednou za 14 dnů se jdeme vysaunit a pročistit si hlavu. Máme vždycky stejný scénář: když se svlékáme, podrobně si popisujeme, jak jsme tlusté, ukazujeme si navzájem svou celulitidu a nadáváme na to, jak se nám nic nedaří, máme zlobivé děti, ignorantské manžely a prázdná konta. Když se pečeme v sauně, začínáme si z toho, co jsme si před chvíli vyprávěly, dělat legraci. Zdrbneme tam holky, co se s námi nesauní, a na konec svorně dojdeme k tomu, že máme vlastně skvělé muže, děti i život.
Když pak odpočíváme, natíráme se voňavými krémy a balzámy a oblékáme se, připadáme si skvěle. To horko, únava a holčičí partička z nás udělá skvěle se cítící, a tím pádem i skvěle vypadající sexy holky. Můžu všem vřele doporučit!

Kovbojka