I když teploty se teď pohybují nad nulou a sluníčko zase po dlouhé době ukázalo, jak vypadá, bez svetru se v lednu neobejdeme. Ty z vás, které mají šikovné ruce a čas na pletení (případně ochotnou maminku nebo babičku) se mohou bez potíží držet současného trendu přírodních materiálů a ruční práce. Ale ani ty, které jehlicemi nevládnou, nemusejí přijít zkrátka.
Od prosince si můžete v pražském butiku „Rukavice“ v Železné ulici vybrat originální ručně pletený svetr z kolekce SIROGOJNO STYLE. Stejně jako materiál, ze kterého jsou vytvořeny, vycházejí svetry ze srbské přírody osvěžené horským podnebím. Každý z modelů má svůj příběh a je jich opravdu mnoho. Některé jsou úzce spjaty se životem na kopci Zlatibor, kde vznikly, najdeme na nich jak figurální motivy, tak motivy inspirované přírodou, jiné jsou zdobeny atypickými geometrickými obrazci vycházejícími z lidových motivů.
Svetry SIROGOJNO STYLE vycházejí z kouzla horské přírody, ale to neznamená, že v nich musíte jet na hory. Naopak, velkou parádu v nich uděláte právě ve městském prostředí, kde navíc ethno styl právě teď doslova letí.