V rámci „zubní“ přílohy na našem magazínu se od minulého týdne zabýváme mimo jiné tím, jak si správně čistit zuby. Pustili jsme se také do testování zubních nití. Teď ale nastal čas povědět si také něco o zubních kartáčcích. Jednou z nejoblíbenějších značek zubních kartáčků u nás je značka Reach, která nabízí zubní kartáčky různých typů a v různých cenových úrovních.
Do středního cenového segmentu patří například řada Interdental, která se vyznačuje tím, že vlákna jsou šikmo zastřižená do tvaru „V“, a tak pomáhají efektivně čistit mezizubní prostory. Řada Access nabízí kartáčky s vlákny s nerovným zástřihem. Proč? Krátká vnitřní vlákna slouží k čištění žvýkacích plošek zubů, zatímco delší vnější vlákna čistí obvod zubů a zubní krčky. Zvýšená vlákna v přední části hlavy kartáčku čistí prostory za zadními zuby.
Naprostou novinkou, která přišla na pulty obchodů v září 2002, je prémiová řada Squeeze. Tu od ostatních kartáčků odlišuje velmi moderní design rukojeti, který ovšem není samoúčelný nebo jen tak pro ozdobu. Rukojeť je ergonomicky tvarovaná a je unikátní tím, že změnou tlaku na rukojeť se mění úhel hlavice, a je tak snazší dosáhnout za zadní zuby. Také tento kartáček je opatřen vlákny s nerovným zástřihem: krátká vnitřní vlákna slouží k čištění žvýkacích plošek, delší vnější vlákna čistí obvod zubů a zubní krčky a zvýšená vlákna v přední části hlavy kartáčku čistí prostory za zadními zuby.
Značka Reach patří firmě Johnson & Johnson, jedné z předních světových zdravotnických firem, která se kromě jiného zabývá péčí o zuby. Na českém trhu působí již více než 10 let. Pod značkou Reach dodává na český trh nejenom zubní kartáčky, ale také zubní nitě pro čištění mezizubních prostor. V současné době jsou k dostání tři druhy nití – zubní nit voskovaná mentolová s fluoridem, zubní nit zvláště šetrná k dásním a novinkou je zubní nit s bělícím účinkem.
Reklama