Tříštivé kosti, tedy kosti duté a tenké (králičí nebo drůbeží) pes nachroupe, roztříští a v klidu stráví, není-li jich mnoho. Mám z praxe potvrzeno, že vůbec nevadí ani to, jsou-li ostré a jehlovité. Nikdy jsem neviděl kostí propíchnuté střevo. Velký pes bez problémů a bez hrozící zácpy „semele“ kosti z půlky kuřete 1x do týdne. Je dobré mu kosti i namíchat z granulemi, aby zažitina nebyla čistě kostní a byla „obalena“.
Daleko nebezpečnější jsou sice netříštivé, ale o to kompaktnější velké kloubní kosti hovězí a vepřové. Pes je hned tak zuby nezpracuje a ohlodává je, postupně je devastuje a drobí na menší kousky. Ty nejsou sice ostré, ale bývá jich hodně najednou.Ve střevě (většinou tlustém) jejich kvantita udělá peristaltikou střeva uhnětenou kouli, která se nehýbe ani tam, ani sem. A je zle.
V zásadě lze říci, že pes může žrát jakékoliv kosti, ale záleží na množství a nebezpečné množství je z pohledu laika velmi malé. Každý si řekne, že je to, jako když plivne, a přidá. Ovčák o váze 40kg splivne bez nebezpečí tak 2 vepřová žebírka, 1/4 velké hovězí kloubní kosti nebo půlku prasečí nožky.
Osobně bych raději doporučoval, jelikož většina lidí nezná správnou míru, nedávat psům do váhy 15 kilo kosti žádné.
Vysloveně průšvih je vepřová kotleta, tedy kus kosti žebra s kloubní hlavičkou (jakoby kladívkem). Žebro pes rozkouše, hlavičku nikoliv a většinou ji polyká celou. My ji pak taháme enterotomií a majitel u nás nechá několik zbytečných tisíc.


MVDr. Michal Čáp :-))

Reklama