Už je to tady zase. Ucpaný nos, kýchání, svědění v nose… I kdybyste po celém bytě rozmístili deset stanovišť s papírovými kapesníky, tak to stejně nestačí. Do toho vám zaléhají uši, ztrácíte čich a chuť, jste malátní a unavení, hlavu máte jako pátrací balón a někdy se přidají i další komplikace jako kašel nebo potíže s dýcháním.

Rýma a zánět nosohltanu jsou velmi častá nezávažná virová onemocnění, kterým čas od času podlehne každý z nás. Nákaza se šíří kapénkovou infekcí a kontaktem s nakaženou osobou. Inkubační doba je různá, doslova od několika hodin po několik dní. Nekomplikovaná akutní rýma trvá obvykle jeden týden, pokud se ovšem oslabený organismus nesetká s bakteriemi, jež mohou být zdrojem dalších komplikací.

Je sice pravda, že jak na vás jednou rýma skočí, prostě už ji musíte nějak přetrpět. Nikde ale není psáno, že musíte jen nečinně sedět a čekat, co se bude dít. Naopak, můžete svému nosu zdařile ulevit. Třeba když použijete nosní kapky Nasivin, které jsou k dostání ve variantách pro děti i pro dospělé. Nasivin rychle a účinně uvolňuje ucpaný nos, zastavuje rýmu a usnadňuje dýchání, snižuje bolestivost při zánětu středního ucha a je šetrný k nosní sliznici, neštípe ani nepálí. Nosní kapky Nasivin jsou opatřeny buď kalibrovaným kapátkem pro správné dávkování, nebo šikovným sprejem pro snadnou aplikaci.
Reklama