Myslím si, že každá žena by o sebe měla podle svých vlastních schopností a finančních možností pečovat, a to i když nemá zrovna postavu modelky nebo tvář Nastěnky. A musím podotknout, že i když kovářova kobyla chodí bosa, tak svůj „den pro krásu“ si prostě dopřeji i kdyby trakaře padaly. :-)
Takže jak na to? Začněte tím, že vypudíte (obrazně řečeno) svého partnera z bytu, protože je opravdu nutné mít při „akci“ klid a nedat se ničím vyrušovat. Žádné ohřívání jídla dětem a nebo nošení občerstvení manželovi k televizi. Proto radím: buď se domluvte s kamarádkou, která je sama doma a udělejte si zkrášlovací den spolu, nebo pošlete rodinu k babičce, na fotbal nebo na procházku. Když nebudete muset vařit, můžete rovnou tento den spojit i se dnem postním neboli odlehčovacím.
Ze všeho nejdříve si pusťte hudbu nebo rádio podle toho, co vám vyhovuje a co máte rády, zapalte vonné svíčky či tyčinky. Pokud máte dlouhé vlasy, je dobré si je dát do gumičky, krátké vlasy si upevněte sponkami tak, aby nezasahovaly do obličeje. Začněte čištěním pleti: na obličej naneste buď vatovými tampóny (stačí i obyčejná vata) nebo rukou pleťový odličovací krém, nechte pár vteřin působit a setřete vatovými tampóny. Potom si na tampónky naneste pleťovou vodu a pleť dočistěte. Tento postup byste měla provádět každé ráno a každý večer i když se nelíčíte, pleť je totiž znečištěná okolním prostředím, prachem apod.
Pokud si upravujete obočí, tak to udělejte právě teď. Nezapomeňte pleť vydesinfikovat pleťovou vodou nebo něčím, co obsahuje alkohol (stačí i Francovka nebo manželova voda po holení). V této fázi se také věnujte depilaci obličeje.
Následuje napaření pleti. Můžete použít obyčejnou vodu, kterou ohřejete na plotně, na hlavu si přiložíte ručník a napařujete. Další možností je namáčet třeba látkový ubrousek nebo ručník do horké vody a přikládat na problémová místa s komedomy (čelo, nos, brada, tváře). Když máte napařeno, odstraníte uhříky. Pozor! Nikdy ne nehty. Použijte například ubrousky, papírové kapesníčky nebo sterilní gázové kompresy (k dostání v lékárně). Po odstranění komedomů pleť znovu dočistíte pleťovou vodou.
Na takto vyčištěnou a vydesinfikovanou pleť už můžete přiložit pleťovou masku podle typu pleti. Zakoupíte ji v drogerii nebo vyrobíte s domácích surovin (o tom někdy příště). Toto je nejdůležitější část pro vaše uvolnění a relaxaci, a proto je nutné být v klidu, opravdu odpočívat a jen ležet. Můžete si podložit nohy polštářem a nezapomeňte se zabalit do deky, aby vám nebyla zima. Na oči si přiložte ochlazovací gelovou masku (k zakoupení v drogerii) nebo vatové tampóny, které namočíme v borové vodě. Vypněte mobil a relaxujte! Masku byste měla mít na obličeji 15 až 20 minut. Nakonec ji smyjete vlažnou vodou a lehce otřete ručníkem. Úplně nakonec nanesete buď noční nebo denní krém, záleží na tom, v kterou dobu se budete hýčkat.

A pár malých tipů na závěr:
- Při nanášení krémů, make-upů, pleťových mlék, stírání, odličování apod. vše děláme tahy směrem nahoru, je to proti vráskám.
- Nikdy nepoužívejte na obličej mýdlo!
- Nezapomínejte na UV filtr v krémech a na oční krémy.
- A děvčata, máme také krk, i on si zaslouží naši péči.

Pokud máte nějaké dotazy, tak mi pošlete e-mail na kosmeticka.verka@seznam.cz. Přeji vám krásnou a bezproblémovou pleť i v roce 2003! :-)

Věrka