Parodontóza je onemocnění postihující dásně a kostěné zubní lůžko. Začátek onemocnění velmi často vypadá jen jako obyčejný zánět. Hlavními příznaky parodontózy jsou zvýšená krvácivost a zduření dásní. pokročilejším stádiu se porušuje spojení dásně se zuby, postupně se obnažují i krčky a zuby se uvolňují. Chceme-li tomuto chorobnému stavu zabránit, je nutná včasná spolupráce se zubním lékařem a správná a pravidelná ústní hygiena. Onemocnění parodontózou reálně hrozí až 90% naší dospělé populace.

Při péči o zuby a ústní dutinu a prevenci parodontózy vyzkoušejte například zubní pastu a ústní vodu Santoin s účinkem proti parodontóze, které obsahují výtažek z čínské léčivé byliny Macleya cordata. Tato rostlina je v Číně a Japonsku využívána v tradiční medicíně při léčbě kožních onemocnění, k dezinfekci kožních poranění a při infekcích v ústní dutině. Účinnou přírodní složku této byliny tvoří látky sanguinarin a chelerytrin, které mají silné antimikrobiální účinky a omezují tvorbu plaku. Mimo to výrazně snižují krvácivost dásní, působí proti vzniku zánětu a obnažování zubních krčků. Pozitivním přínosem je i to, že odstraňují nepříjemný zápach z úst a mezizubních prostor. Důležitou úlohu ve složení zubní pasty Santoin má také přírodní látka allantoin, jenž urychluje hojení již existujících zánětů a otoků a navíc účinně tlumí bolest.

Zubní pasta Santoin v kombinaci s ústní vodou Santoin představuje komplexní péči o ústní dutinu v prevenci a léčbě parodontózy.