Tak je to zase šťastně za námi. Vánoční a silvestrovské hodokvasy loňského roku jsou už jen tučnou a sladkou minulostí a my teď máme jen jednu starost – jak se vejít do kalhot a sukní, které nám přece ještě v prosinci tak dobře padly. :-) Jestli jste moudrá bytost, určitě jste si nedávala v zápalu silvestrovské půlnoci žádná lehkomyslná předsevzetí typu: „už nikdy nebudu jíst sladké“, „do května budu mít o deset kilo míň“ nebo „navždy jsem skončila s večeřemi“. Ne, vy nebudete propadat záchvatů dietářství, abyste toho ale vzápětí otrávená a vynervovaná nechala. Vy prostě letos zhubnete. :-)

Není to snadné a možná vám to nepůjde hned snadno, ale lepší je postupovat pomocí malých, zato jistých krůčků, než se do hubnoucího kolotoče vrhat po hlavě, abyste na druhé straně zase neúspěšně vypadla ven. Důležité je, stanovit si pár rozumných zásad, které pro vás nebudou nesnesitelné a neuskutečnitelné.

Co byste rozhodně měla:
- chodit hodně pěšky
- jíst častěji denně a dávat přednost lehkým zeleninovým jídlům a drůbeži před červenými masy a smaženým
- hodně pít
- omezit sladké, případně ho nahradit ovocem
- cvičit nebo plavat alespoň jednou dvakrát týdně

Co byste rozhodně neměla:
- upadat do deprese, když náhodou sníte dortík (naopak si ho užijte a pak si jděte třeba zaběhat)
- držet jednostranné diety a hladovět (sklouznete k jo-jo efektu)
- ztrácet odhodlání, když po jednom či dvou týdnech nezhubnete o dvě kila
- pít tvrdý alkohol
- večer u televize se dojídat chipsy a křupkami

Při hubnutí vám pomůže kamarádka, která do toho půjde s vámi, ale můžete si vzít i pomocníka z řad potravinových doplňků. Vyzkoušejte třeba Viaredin koktejl, který obsahuje inulin a rozpustnou vlákninu z akácie, která zvyšuje objem a viskozitu obsahu žaludku a tím navozuje pocit sytosti. Nerozpustná vláknina chitosan má navíc jedinečnou schopnost vázat na sebe při průchodu zažívacím traktem tuky a cholesterol, a zvyšuje tak jejich vylučování z těla ven. Další účinnou látkou tohoto preparátu je extrakt z rostliny Garcinia Hanburyi, která je zdrojem HCA (kyseliny hydroxycitrónové). HCA působí jako efektivní brzda apetitu a současně omezuje tvorbu a ukládání tuků a cholesterolu. Na rozdíl od jiných látek používaných při redukčních dietách, HCA nepůsobí na činnost centrální nervové soustavy, nevzniká na ni návyk a nezpůsobuje vedlejší účinky jako je zrychlený tep, nervozita, deprese. Účinnost přípravku je zesílena chrómem a L-karnitinem. Zvýšený přísun chrómu stabilizuje hladinu cukru v krvi a omezuje tak pocity hladu a chuti na sladkosti. L-karnitin podporuje tvorbu energie z tuků a tím přispívá k redukci váhy. Přítomnost důležitých vitaminů a minerálů pomáhá zabránit jejich nedostatku, který je častý při redukčních dietách.