K tradičním českým Vánocům patří zcela jistě smažený kapr a bramborový salát. Milióny lidí na celém světě si ale nejštědřejší svátky v roce nedovedou představit bez pečeného masa. Například v Americe, Velké Británii, Francii nebo v některých částech Německa je hřebem vánoční tabule pečený krocan nebo krůta, jež co do oblíbenosti následují kachna a husa. Ale i u nás ve většině rodin přijde pečínka během svátků na řadu, když ne na Boží Hod, tak určitě alespoň na Nový rok. Cítíte tu vůni, která se line kuchyní? Vidíte tu zlatavou kůrčičku, která bude určitě v ústech tak báječně křupat? No, uznejte, vánoční cukroví je sice dobré, štrůdl a vánočka také nejsou k zahození, ale takové pořádně propečené masíčko, to je teprve ta pravá bašta!

K tomu, aby se dílo povedla a aby rodina s mastnou pusou obdivně komentovala vaše kuchařské umění ale musíte mít ještě něco víc, než nějaké ty zkušenosti, dobrý recept a pořádné ingredience. Potřebujete také kvalitní pekáč. Takový, který velikostí a tvarem vyhovuje vašim potřebám a rozměrům vaší trouby. Takový, se kterým se dobře manipuluje a kde se vám maso nepřipálí, ale naopak správně propeče. A takový, který se dobře udržuje a myje.

Pokud budete mít štěstí, můžete právě takový pekáč vyhrát v naší aktuální soutěži, do které věnovala Tescoma tři pekáče Praktik s poklopem. Pekáče Praktik jsou vyrobeny z prvotřídní nerezavějící oceli a jejich vnější i vnitřní povrch se leskne jako zrcadlo. Pro snadnou a bezpečnou manipulaci jsou pekáče opatřeny praktickými úchyty, poklop má úchyt šikovně sklápěcí. Pekáče Praktik Tescoma se prodávají ve třech velikostech - 30 x 20 cm, 35 x 25 cm a 40 x 25 cm - a jsou vhodné do plynových, elektrických a horkovzdušných trub včetně trub s ventilátorem.
Na větší pečínky, třeba právě na tu tolik opěvovanou krůtu, se vyplatí si pořídit o něco mohutnější pekáč, třeba oválný TULIP od Tescomy ve velikosti 34 a 38 cm. I ten je vyroben z prvotřídní nerezavějící oceli, navíc je opatřen extra silným sendvičovým dnem a masivními úchyty. Hospodyňky jistě ocení i speciální rošt pro dokonalé propečení bez připálení. Poklop je navržen tak, že je možné ho použít i samostatně na pečení a ohřívání.
Krásný, velký a praktický je nerezový pekáč s poklopem EXCLUSIVE Tescoma o rozměrech 36 x 24 cm se sendvičovým dnem a masivními úchyty, i jeho poklop můžete používat samostatně. Co říkáte, není to docela fajn tip na vánoční dárek pro maminku, tchýni nebo sestru?

Zapojte se do naší soutěže v rubrice Hrajte a vyhrajte a získejte jeden ze tří pekáčů Tescoma PRAKTIK.

Více o výrobcích české firmy Tescoma najdete na internetových stránkách www.tescoma.cz.
Reklama