Dobří kadeřníci se nehledají, ale doporučují. Vzpomínám dost nerada na okamžiky, kdy jsem přišla do kadeřnictví, které se mi zdálo docela sympatické, objednala jsem se a s obrázkem nebo podle mne přesným popisem toho, co chci udělat na hlavě, napjatě čekala na výsledek. Bohužel, mnohokrát jsem odcházela se slzami na krajíčku s „helmou“ na hlavě, kterou jsem vůbec nechtěla. Od té doby si vážím kadeřníků a kadeřnic, které mi na hlavě udělají opravdu to, co chci, a neváhám po mnoho let za nimi jezdit přes celé město.
Dostala jsem od jedné kamarádky dobrý tip na kadeřnický salon a tak jsem se rozhodla jej vyzkoušet. Jmenuje se UNI HAIR SAL a je k nalezení v Chopinově ulici 22. Salon vede kadeřník na slovo vzatý – trochu tichý pohledný mladý muž, který ale za svou plachostí skrývá umění Střihorukého Edwarda :-)))))). (Doufám, že se na mě nenaštve, že ho takhle popisuju, určitě, až to bude číst, bude se smát :-))
Pokud si nejste jistá svým narostlým „houštím“ na hlavě, svěřte se mu. Určitě vymyslí něco, co vám bude slušet. Orientuje se v módních trendech a střizích, takže rozhodně nebudete mít účes de mode, ale nový chic look. Používá vlasovou kosmetiku Redken, která patří mezi špičky v oboru a když mi ukazoval, jaké všechny vychytávky v oblasti péče o vlasy vyrábějí, byla jsem překvapená a trochu mě mrzelo, že při normálním běhu života takovéto novinky ani nezaznamenám. Tak například olej na lesk vlasů. Není to pravý olejovitý olej, ale olej na vodní bázi, který se do vlasů vstřebá a dodá jim potřebný lesk. Nebo tužidlo pro vlnité vlasy, které použijete, když chcete, aby se vlasy nevlnily, ale naopak byly rovné. Také tu mají tužidlo, které nadchlo mé kolegyně v redakci – pro rozevlátý krátký účes. Podle slov kadeřníka po použití takového tužidla vlas jako by zhrubne a lépe drží „roztřepený“ účes.
Pokud ale přijdete s tím, že si chcete udělat trvalou, pak se Střihoruký Edward Michal Převrátil bude snažit vám to rozmluvit. Zastává názor, že opravdu každá trvalá ničí vlasy a stejně je s natrvalenými vlasy při úpravě účesu hodně práce, navíc s ohledem na to, že odrosty trvalé nevypadají vůbec pěkně. Co se týká cen, nemusíte se obávat horentních sum, podle mého odhadu je to pražský průměr, ostříhání stojí několik stovek.
Tak, pokud hledáte zrovna zajímavý tip na místo, kde si nechat vytvořit novou frizúru, vyzkoušejte tento salon. Za svou osobu vřele doporučuji…

Salon UNI HAIR SAL Prague, Chopinova ulice 22, Praha 2 tel. 222725229
Reklama