Zítra, ve čtvrtek 14. listopadu se na celém světě už po dvanácté slaví Světový den diabetu. V tento den probíhá řada souvisejících akcí pro diabetiky i pro veřejnost, kulturní a společenské události, měření glykémie a podobně.
Letos poprvé se k tomuto datu přidruží ještě další významná akce – od rána až do pozdního odpoledne proběhne celorepubliková charitativní akce s názvem „MODRÁ PÍŠŤALKA“ uspořádaná na podporu Světového dne diabetu.
Skupinky středoškoláků budou v ulicích 40 měst v celé České republice nabízet k prodeji modrou píšťalku a s časopis DIAlog za minimálně 25 korun. Každý, kdo si píšťalku koupí, přispěje na prevenci diabetu a vzdělávání, které dosud jako jediné pomáhají snížit počet diabetiků, ale i na diabetické děti a rozvoj péče o diabetiky.
Proč je symbolem akce právě modrá píšťalka? Protože má pískat na poplach. Na poplach našemu životnímu stylu, který je jedním z důvodů rozvoje civilizačních chorob. Nesprávná životospráva, obezita, málo pohybu, hodně stresu… to vše stojí na počátku mnoha zdravotních komplikací a nemocí, z nichž jednou z nejzávažnějších je právě CUKROVKA!
Z dalších doprovodných akcí Světového dne diabetu jmenujme například koncert, který proběhne ve čtvrtek od 13 do 17 hodin na Staroměstském náměstí v Praze a kde vystoupí Petra Černocká, Jitka Zelenková, Jana Nováková, Petr Kotvald, Petr Vondráček aj. Součástí akce na Staroměstském náměstí bude měření hladiny cukru v krvi pro veřejnost. V sobotu od 10 do 16 hodin se v Národním domě na Smíchově koná 26. celostátní prodejní výstava potřeb pro diabetiky, kde se představí firmy nabízející diabetikům speciální potraviny, potravinové doplňky, pomůcky, aplikátory, měřící přístroje a další.

Chcete se dovědět více informací na téma cukrovka? Podívejte se na internetové stránky www.diabetesmellitus.cz.
Reklama