Jste poslední dobou nějak unavení a bez energie, všechno vám trvá dlouho, nedovedete se pořádně soustředit na práci, máte temné myšlenky, jste náladoví a honí vás chutě na sladké? Nemůžete v noci usnout a ráno se naopak vykopat z postele? Cítíte se zkrátka pod psa? Tak to pravděpodobně trpíte tzv. podzimní depresí, která je podle odborníků způsobena mimo jiné nedostatkem denního světla v podzimních a zimních měsících…
O tom, že denní světlo je pro náš organismus něčím jako je nabíječka pro náš mobilní telefon, se ví už po staletí. Dříve ale také lidé víc pobývali venku, než dnešní běžný syn nebo dcera civilizace. :-) Jen si vzpomeňte, kolik hodin týdně trávíte doma nebo v práci, pod střechou a často ještě za zataženými žaluziemi… Když k tomu přidáte, že bydlíme v zeměpisné šířce, kde je touhle dobou brzo tma a ráno pozdě světlo, kde hodně prší a obloha se mračí nebo mlží, pak je vám vše jasné.
Můžete to vyřešit tak, že se přestěhujete někam více na jih, kde sluníčko svítí skoro pořád a kde slovo zima znají jen z encyklopedie a z televize. Ale existují i levnější a méně radikální metody: například si můžete na svou depresi pořádně posvítit. Stačí, když si domů nebo do práce pořídíte lampu Philips Bright Light Energy. Její příjemné světlo na sebe nechte působit jednu až dvě hodiny denně (podle vzdálenosti a intenzity světla) po dobu několika měsíců. Lampu můžete postavit na stůl, na polici nebo třeba zavěsit na zeď, váží jen kousek přes tři kila a je poměrně malá. Nemusíte se obávat, že by vám světlo lampy bylo nepříjemné – naopak. U tohoto modelu bylo eliminováno blikání, takže odstraňuje například bolesti hlavy nebo napětí v očích.
Než si lampu pořídíte, poraďte se o jejím používání se svým lékařem, zda je fototerapie právě pro vás vhodná, stejně tak s ním konzultujte současné užívání některých léků (antibiotika, psychofarmaka aj.). Pozitivní výsledek na své duševní kondici byste měli cítit už po pár týdnech, lampa má dokonce vliv i na imunitní systém, který povzbuzuje, takže je organismus lépe schopen odolávat nepříjemným podzimním virovým a jiným infekcím.

Právě teď můžete lampu Philips Bright Light Energy vyhrát v naší nové soutěži v rubrice Hrajte a vyhrajte.

Pokud chcete mít tuto lampu doma, můžete ji koupit ve specializovaných prodejnách nebo přímo kontaktovat distributora pro ČR firmu MERCANT spol s.r.o., Na Krčské stráni 3/445, 140 00 Praha 4, TEL: +420 261 216 185, kde vám ochotně vyjdou vstříc. Další informace najdete na www.mercant.cz .
Reklama