Světlo řídí naše biologické rytmy, má však také velký vliv na to, jak se cítíme. Člověk ke svému životu světlo potřebuje. Bez něj se cítí mizerně, chybí mu elán a energie, přepadají ho splíny a zlé myšlenky. Jen si vzpomeňte, jak vám bylo v létě u moře skvěle – jedním z důvodů byla právě denní porce slunečního svitu, kterou si vaše tělo i duše s radostí vychutnávaly. Jenže není vždycky posvícení a po slunečném létu přichází šedivý podzim. Stmívá se pořád dřív a dřív a tma nás často provází už i cestou do práce. Jak se nepříjemných ohlasů podzimu zbavit? Vyzkoušejte fototerapii.
Tato technika zlepšování psychického i fyzického stavu není nijakým výmyslem moderní doby, znali ji už naši předkové už v době antiky. Tehdy doporučovali lékaři svým zkormouceným pacientům pobyt na slunci, my však dneska můžeme udělat víc. I když se nám sluníčko schová za mraky, můžeme na sebe nechat dopadat blahodárné paprsky světla, a to kdykoliv – ve dne i v noci – a kdekoliv – v práci i doma. Stačí nám k tomu maličkost. Speciální „lampa“, například Bright Light Energy od Philips. Její pravidelné použití citelně zlepšuje náladu a pocit síly již během několika týdnů.
Zařízení Philips Bright Light Energy se přitom pohodlně vejde například na váš pracovní stůl a svým nenápadným designem a matně bílou barvou s bronzovými prvky zapadne do většiny interiérů. Lampu si můžete nastavit do rozličných úhlů a výšek, také můžete volit intenzitu světla, které na vás bude dopadat. Navíc u tohoto přístroje bylo eliminováno blikání, takže odstraňuje např. bolesti hlavy a napětí v očích. Předtím, než se rozhodnete začít s fototerapií, poraďte se se svým lékařem, protože existují určité kontraindikace k této terapii, například užívání některých léků.

Pokud chcete mít tuto lampu doma, můžete ji koupit ve specializovaných prodejnách nebo přímo kontaktovat distributora pro ČR firmu MERCANT spol s.r.o., Na Krčské stráni 3/445, 140 00 Praha 4, TEL: +420 261 216 185, kde vám ochotně vyjdou vstříc. Další informace najdete na www.mercant.cz .
Reklama