Stalo se vám někdy, že jste po dlouhém, náročném dni nebo probdělé noci zapomněla na odlíčení a doslova padla únavou do postele nalíčená? Příště se pokuste přemoci, protože právě odlíčení je tím základním krokem pro udržení krásné a zdravé pleti. Zabere vám jen pár minut, ale přináší dlouhodobý efekt. A to vám za to přece stojí!
Zvláštní pozornost věnujte odlíčení očí. Pleť kolem očí je velmi citlivá a tenká, proto byste měla používat přípravek určený speciálně pro tuto oblast, který je šetrný k pokožce a nedráždí oči. Tento přípravek naneste na kosmetický polštářek a na několik vteřin přiložte na zavřené oko. Pak lehce a velmi jemně setřete jedním tahem nalíčení. Na vatový tampon netlačte a nikdy oko nežmoulejte. Pokožku těsně pod okem odličujte tamponem směrem od vnějšího koutku k vnitřnímu.
Pokud používáte rtěnku, setřete ji kosmetickým ubrouskem nebo kosmetickým tamponem s odličovacím mlékem. Ať už odličujete oči nebo ústa, snažte se nalíčení nerozmazat na okolní pokožku. A samozřejmě - pokud používáte voděodolné přípravky, musíte použít speciální odličovací přípravky.
Pudr a podkladový krém odstraníte pleťovým mlékem nebo gelem. (Kvalitní pleťová kosmetika má vždy ucelenou řadu obsahující čisticí mléko, tonizační vodu a denní a noční krém.). Mléko či gel naneste na pokožku obličeje a krku a krouživými pohyby jemně masírujte, potom odstraňte buď vatovým tamponem nebo smyjte vodou. Poslední stopy nalíčení odstraníte tonizační vodou, která pokožku zároveň osvěží. Nakonec naneste noční krém, který bude vaši pleť vyživovat během spánku.
Pokud hodně cestujete nebo máte naspěch můžete použít také odličovací ubrousky, které má dnes v nabídce již spousta kosmetických značek. Tyto ubrousky jsou však spíše nouzovým řešením. Pokud tedy můžete, použijte raději obvyklý postup.
Tip: vyhraďte si volný čas a věnujte ho očistě těla a relaxaci. Nejprve důkladně odstraňte nalíčení a na vyčištěnou pokožku naneste pleťovou masku. Pohodlně se usaďte a dopřejte své pleti, aby z masky načerpala veškeré blahodárné účinky.

Z výrobků Oriflame můžete vyzkoušet Průzračný odličovač make-upu nebo Univerzální odličovač určený pro odstranění voděodolných přípravků. V nabídce Oriflame najdete také základní ucelené řady obsahující čisticí mléka a tonizační vody. Vyberte si podle svého typu pleti - hypoalergenní řada Aloe pro mladou a citlivou pleť; Swedish Care - růžová pro suchou a normální pleť, zelená pro mastnou a smíšenou pleť; Royal Velvet pro zralou, suchou pleť. Výborné jsou také pleťové masky zejména Relaxační maska s vitamíny.
Reklama