Po roce snažení jsem konečně otěhotněla a spolu s manželem se na miminko strašně těšíme. Těhotenství probíhá v pořádku a jelikož ještě nepřibírám, cítím se docela dobře. Dostavily se ale potíže, se kterými jsem asi dostatečně nepočítala, i když jsem o nich už dříve slyšela. Všechno, co mi doposud vonělo, mi strašně smrdí. :o(
Například nemůžu skoro vůbec vařit, protože třeba smažená cibulka mně okamžitě obrací žaludek, to samé s česnekem, kořením, zeleninou, smaženými jídly a dokonce mi už smrdí i sladkosti! V kuchyni nemůžu být dokonce ani když vaří někdo jiný, v podstatě je pro mě utrpení být ve stejném bytě, protože vůně jídla proniká i do dalších místností. Ve výsledku to vypadá tak, že buď máme studenou večeři, nebo se jdeme najíst někam do restaurace, ale pouze s dokonalou klimatizací. Pak mi taky smrdí takové věci jako domovní chodba, chodník, vnitřek auta, podchody (fuj!) a vůbec veřejná prostranství. A co je nejhorší, nevoní mi už ani můj manžel. Používá poměrně drahou kolínskou, kterou jsme kdysi vybírali spolu a která opravdu úžasně voní. Teď je však pro mě horší než syrečky. :o( Je mi to strašně líto, protože si připadám hloupě, jak pořád svému muži říkám, co vše mi smrdí. Nechci ho omezovat, ale opravdu to nemůžu vydržet a dělá se mi na zvracení.
Ptala jsem se doktorky v poradně, kdy mě to přejde a jestli na to nejsou nějaké prášky, ale ona jen mávla rukou, že to nic není. Co se týká doby trvání, je to prý individuální, ale může to trvat i měsíce. Možná je mezi vámi některá maminka, která má s takovým problémem zkušenosti a zná nějakou osvědčenou radu, jak se s ním vypořádat.

Monča
Reklama