Vláknina je část rostlinné potravy, která není rozložitelná trávicími enzymy a která neposkytuje tím pádem žádnou energii. Jsou však známy dva druhy vlákniny s různou funkcí. Za prvé ve vodě nerozpustná, která zvyšuje množství stolice, zrychluje průchod střev, snižuje střevní tlak. Za druhé rozpustná vláknina, která absorbuje velké množství vody, zvyšuje svůj objem a přeměňuje se v želatinovou hmotu. Zpomaluje vyprazdňování žaludku a průchod střev. Náš denní příjem vlákniny by měl zhruba činit 20 až 35 g denně.

Co všechno vláknina ovlivňuje:
- v ústní dutině stimuluje slinění a nutí k prodloužení žvýkání - aktivuje tak pocit nasycení
- v žaludku dodává objem trávenině (urychluje pocit sytosti), prodlužuje čas vyprazdňování žaludku a zesiluje navíc pocit sytosti
- v tenkém střevě zpomaluje postup trávení, zmenšuje absorpci cholesterolu a živin
- rozpustná vláknina má vliv na vylučování žlučových solí a to pravděpodobně snižuje tvorbu žlučových kamenů a omezuje vznik nádorů, vláknina navíc urychluje posun v tlustém střevě (to znamená, že neškodné látky se nezdržují dlouho v těle), dále zlepšuje kontrolu zácpy
- ukazuje se, že ovlivňuje i cukrovku, žlučové a ledvinové kameny, zánět slepého střeva, hemeroidy.

V čem je vláknina obsažena: těstoviny, obiloviny (celozrnné pečivo, celozrnné výrobky), luštěniny a ovoce pokud možno se slupkou, zelenina (zeleninové polévky) a zvláště:
pro rozpustnou vlákninu: artyčoky, brokolice, zelí, kapusta
pro nerozpustnou vlákninu: houby, čerstvé boby a hrášek, čerstvé saláty

Vláknina je nejen výborná pro naše zdraví, ale také nám může pomoci při hubnutí. Za prvé zvýšený přísun vlákniny dodává pocit plnosti žaludku, protože rozpustná vláknina absorbuje vodu. Za druhé: každá redukční dieta je spojena s rizikem zácpy. Použitím nerozpustné vlákniny bohaté na celulózu (např. otruby) lze tyto potíže výrazně zmírnit. Ačkoliv tedy vláknina rapidně nesnižuje tělesnou hmotnost, je velmi prospěšným doplňkem redukční diety.
Reklama