Každý, kdo se někdy odevzdal do rukou maséra, bude určitě souhlasit, že taková správně provedená masáž pozitivně ovlivní naši psychiku a skvěle uvolní naše tělo po práci nebo sportovním vypětí. Možná byste i na masáž šli, ale nějak to pořád nestíháte v tom denním kolotoči… Máme pro vás tip: Jednoduchá a účinná masáž zvládnete sama třeba právě teď ve vaší kanceláři, budete na to potřebovat jen pár minut a uvidíte, jak vás těchto pár „cviků“ osvěží.

1. Třete ušní boltce dvěma prsty nahoru a dolů, vzápětí můžete zkusit i krouživé pohyby. Doba provádění: 10 - 20 sekund.

2. Spojte obě ruce tak, že navzájem zaklesnete prsty jedné ruky mezi prsty. Spojené ruce přiložíte na temeno hlavy a energetickými pohyby (vpřed, vzad) postupně promasírujte celý povrch vlasové části hlavy.

3. Prsty obou rukou položte ze stran na zavřené oči (špičky prstů směřují k nosu a jsou vodorovně) a jemnými pohyby pomalu táhněte k vnějším koutkům očí, případně až na spánky, jako byste něco stírali z očních víček. Po skončení tahu prsty „vytřepeme“. Opakujeme. Doba provádění: 5 - 7 sekund.

4. Pokud chcete regeneraci prohloubit, můžete zkusit ještě tento cvik: třete prsty u nohou i oblast mezi prsty 2 - 3 minuty.

Upozornění: Cviky neprovádějte v místech, kde máte mateřská znaménka, bradavice, zvětšené žíly. Obecně se také při masáži vynechává oblast pohlavních orgánů, prsní bradavky u mužů a celých prsů u žen, oblast třísel, jamky podkolenní, podpažní a loketní. Nemasírujte se bezprostředně po jídle, po fyzické zátěži.
Reklama