Značka Scholl čerpá z téměř stoletých zkušeností s péčí o nohy a výrobou produktů, které s nohami souvisí od bot přes kosmetiku až po náčiní pro pedikúru. Díky neustálému vývoji tohoto oboru získávají výrobci Scholl neustále nové poznatky, které mohou předávat svým zákazníkům po celém světě.

Zde je několik důležitých rad, jak správně vybírat obuv:

1. Na nákup obuvi si udělejte dostatek času a ve vybraném modelu se chvíli procházejte. Špatně padnoucí nebo nepohodlná obuv totiž způsobuje velkou většinu problémů s chodidly.
2. Nejvhodnější doba pro koupi obuvi je odpoledne, protože chodidla v průběhu dne otékají.
3. Obuv se zkouší vestoje, protože v této poloze je noha širší.
4. Mezi špičkou palce a špičkou boty by měla být mezera asi 5 – 10 mm.
5. Bota by měla těsně padnout v oblasti paty a nártu.
6. Bota by měla být prodyšná. Vhodné jsou boty vyrobené z kůže nebo z textilie.
7. Obuv by zároveň měla tlumit otřesy, které vznikají při odrazu a dokročení nohy na zem.
8. Podešev by měla být dostatečně poddajná a měla by zabránit klouzání.
9. Ideální výška podpatku je 20 - 25 mm.
10. Jelikož se chodidla s věkem mění, mění se tím pádem i velikost bot. Proto je důležité pravidelně měřit velikost chodidel.

Kromě zdravého obutí nabízí značka Scholl také kompletní sortiment produktů pro péči o nohy. Škála produktů a přípravků je opravdu bohatá, naleznete zde prostředky na suchou a ztvrdlou kůži, ošetření prstů a nehtů, poradí si s kuřími oky, otlaky a puchýři, nechybí ani vložky do bot.
K nejpoužívanějším patří přípravky k odstranění problémů s potem a zápachem nohou. Pro ženy jsou určeny deodorační spreje Fresh Step na nohy a Fresh Step do bot. Obsahují antibakteriální složky, které ničí bakterie a odstraňují zápach vznikající při pocení nohou. Tyto dva přípravky je vhodné používat současně, aby bakterie nemohly přecházet z obuvi na pokožku a naopak. Pro muže jsou určeny deodorační spreje z řady Odour Control, taktéž na nohy a do bot. Princip účinku je stejný jako u sprejů Fresh Step, tyto však byly vyvinuty speciálně pro muže s ohledem na rozdílné hodnoty pH potu mužů a žen. Řada Odour Control obsahuje také gel a zásyp, které jsou určeny oběma pohlavím.
Pro odstranění únavy nabízí značka Scholl osvěžující sprej na nohy Refreshing Foot Spray. Díky kombinaci mentolu a extraktu z lísky působí osvěžující sprej chladivým účinkem. Mentol nejprve zrychlí prokrvení pokožky, čímž se rychleji odplaví kyselina mléčná, a extrakt z lísky následně svaly zateplí a zklidní jejich činnost.

Chcete se o péči o nohy dozvědět více? Navštivte internetové stránky www.scholl.cz.
Reklama