Možná se vám zdá, že pro své nohy už víc udělat nemůžete. Dopřáváte jim pravidelnou koupel, kupujete drahé boty a tělová mléka. Přesto se nohy tváří nespokojeně a čas od času provedou nějakou neplechu. Například necháte-li suchou kůži na nohou bez ošetření, bude praskat, vzniknou hluboké a bolestivé pukliny (ragády), a to zejména na patě a pod palcem. Výbornou prevencí je pravidelné vtírání zvlhčujících přípravků určených přímo pro nohy, protože jen ony respektují specifika kůže nohou, jako jsou menší počet mazových žláz a jejich umístění hluboko v pokožce.

Scholl vám nabízí například hydratační mléko, které obsahuje výtažky z pšeničných klíčků a pupalky dvouleté a působí preventivně proti vysychání kůže. Vynikající změkčující účinky má rovněž hydratační krém s výtažkem z Aloe Vera, kakaovým máslem a vitamínem E. Krém na rozpraskané paty Scholl má antiseptický účinek, zjemňuje a zvláčňuje rozpraskanou kůži.

Chodili jste v létě hodně naboso, nosíte příliš těsnou nebo příliš volnou obuv? Tak to vás pravděpodobně trápí problém ztvrdlé kůže na nohou (tzv. mozol). Jsou-li mozoly příliš tuhé, způsobují nepříjemný pocit až bolest a je nejvyšší čas je odstranit. I tady vám pomůže značka Scholl, v jejíž nabídce nechybí například hoblík nebo pilník na zrohovatělou kůži, rašple, peeling krém nebo jelení lůj.

Nohy jsou stvořeny pro chůzi a běh. Pohybová zátěž svalstvo nohou napíná a povoluje, což působí jako pumpa, a tudíž pomáhá k dobrému návratu žilní krve k srdci a nohy nebolí! Naproti tomu ve stoje nebo v sedě namáháme svalstvo nohou jen málo, krev vlastní silou klesá do nejužších částí těla a špatně se vrací, voda z krve prosakuje do okolní tkáně a vzniká otok. Nohy začnou bolet a máte pocit těžkosti.

Tehdy doporučujeme některý z následujících přípravků, které rozproudí krevní oběh a únavu odplaví:
Koupelová sůl Scholl je bohatá na kyslík a minerální látky. Spolehlivě osvěží nohy po dlouhém dni. Je vhodná pro citlivou pokožku. Osvěžující spray na nohy – díky kombinaci mentolu a extraktu z lísky přináší nohám úlevu a ochlazení. Je jemný a osvěžující, lehce desodorující, s chladivým účinkem.

Scholl také nabízí přípravky na nehty, kuří oka, bradavice nebo otlaky. Více se dočtete na www.scholl.cz.
Reklama