Uplynulo už skoro sto let od chvíle, kdy si v roce 1904 nechal doktor William Scholl patentovat svůj vynález - ortopedickou vložku. Syn farmáře z Illinois se prý v mládí zajímal o výrobu obuvi a proslul zejména tím, že dovedl vytvořit botu pro všechny typy a velikosti nohou, včetně nohou nemocných. Díky své zručnosti a píli absolvoval W. Scholl lékařskou univerzitu, ale se studiem lidské nohy vlastně nepřestal po celý svůj život. Jeho firma se brzy stala proslulá po celém světě, v současnosti nejenom navazuje na odkaz svého zakladatele, ale pouští se rovněž do aktivního rozvoje a výzkumu nových modelů obuvi a přípravků péče o nohy. Na počátku třetího tisíciletí je značka Scholl známa ve dvaapadesáti zemích světa a všude si drží svoji pověst experta v péči o nohy.
V současné době najdete v nabídce firmy Scholl kosmetické přípravky pro péči o nohy jako spraye a zásypy proti pocení, osvěžující spray na nohy, přípravky proti plísním, hydratující mléka a krémy, koupelové soli, náčiní pro pedikúru a další.
Významnou část sortimentu tvoří také zdravá a pohodlná obuv vyrobená nejen s ohledem na módní trendy, ale především s ohledem na zdraví svého nositele. Značka Scholl se může pochlubit sofistikovanými technologiemi, jako je například Gelactiv technologie pohyblivého gelu, která umožňuje, aby se gel zformoval přesně podle tvaru nohy každého jednotlivce a aby absorboval náraz u celé spodní části nohy. To zajišťuje vysoce účinnou podporu přirozeným konturám nohy – gel se okamžitě po stlačení vrací do původního stavu a je tak připraven pro další náraz. To znamená, že boty z řady Gelactiv zvládají každou část cyklu chůze, a proto mohou být pohodlně nošeny po celý den.
Některé modely obuvi Scholl jsou vyrobeny technologií Back Guard obsahující tlumící jádro, které absorbuje nárazy vznikající při chůzi. Když totiž noha dokročí na zem, vzniká nárazová vlna. Ta putuje nohou vzhůru do dolní části zad, kde způsobuje bolest. Stélka Back Guard absorbuje tyto škodlivé nárazy při každém kroku, a tak představuje přirozený způsob jak předcházet bolestem v bederní části zad.
Podzimní a zimním kolekce obuvi Scholl nabízí nové vzory podle nejnovějších trendů, které jsou vyrobeny na bázi osvědčených technologií pečujících o zdraví a pohodlí nohy.Chcete se o péči o nohy dozvědět více? Navštivte internetové stránky www.scholl.cz.
Reklama