Skončilo léto a s ním i teplé počasí. Užila jste si ho hezky, ale zůstala vám nepříjemná památka – poševní mykóza? Letní období je v tomto ohledu nebezpečné! Nástrahy v podobě tohoto velmi rozšířeného onemocnění čekají vysloveně na každém kroku. Mykóza (plíseň) je chronické onemocnění, které vám v může hodně znepříjemnit život. Jedná se o kvasinky, které jsou obvykle v rovnováze s ostatními bakteriemi v lidském organismu. Za určitých podmínek se však množí, oslabují imunitní systém a způsobují infekci známou jako mykóza.
Pokud se chcete mykóze vyhnout pokuste se vyvarovat pobytu na v saunách a bazénech. Teplé a vlhké prostředí dělá kvasinkám dobře a pro šíření nákazy jsou tu výborné podmínky. Pokud jste již mykózu měla, jejímu opakování můžete zabránit, když se vyvarujete používání parfémovaných krémů, šampónů a mýdel. Příčinou může být i pravidelné užívání antikoncepčních pilulek, nesprávná výživa, oslabení imunitního systému, či přemíra alkoholu, léků nebo drog. Pro ošetření postižených míst existují speciální prostředky proti kvasinkovému bujení. V případě onemocnění se nestyďte navštívit svého gynekologa, který vám jistě pomůže.
Pro udržení pocitu bezpečí a čistoty při nákaze mykózou vám pomohou slipové vložky Kotex®, které zajistí hygienu a ještě ochrání vaše spodní prádlo. Kotex® jsou navíc velmi vzdušné a diskrétní, takže o nich ani nebudete vědět a potíže přežijete v maximálním možném pohodlí.
Reklama