Jestli se už delší dobu chystáte do kina a pořád se nějak nemůžete vypravit, tak dnešek je tím nejvhodnějším dnem. Dnes totiž můžete svou návštěvou filmového stánku nejen pobavit svou duši, ale také zahřát své srdce dobrým skutkem. 17. září vyhlásila Česká filmová komora, která sdružuje Unii filmových distributorů, Asociaci producentů v audiovizi a Asociaci provozovatelů kin, Dnem pro utopená kina. Jak nám sdělil pan Miloš Navrátil, předseda představenstva APK a šéf kina Hvězda v Přerově, do akce se k dnešnímu dni připojilo přibližně 200 až 300 kin z celé republiky, včetně některých multiplexů. Jak se dozvíte, že právě „vaše“ kino přijalo výzvu organizátorů? Provozovatel bude diváky informovat oficiálním plakátem akce či vlastní propagací, případně se můžete přeptat zaměstnanců kina.
Výtěžek z filmu bude rozdělen mezi kinosály, které byly postiženy letošními záplavami (nejvíc velkou vodu odneslo například kino Portyč v Písku, kino ve Veselí nad Lužnicí a v Praze Atlas a Modřany), dosavadní odhad je cca 20 kin. Podle M. Navrátila se přesný počet stále zjišťuje a není to vůbec lehké. „Kontaktovali jsme krizové štáby, krajské, městské a obecní úřady. Nyní se nám informace vracejí a naše kancelář je vyhodnocuje. Jsme v tomto velmi pečliví - nechtěli bychom totiž někoho pominout. I kdyby to bylo malé kino v malé vesnici. Pomoc si zaslouží všechna postižená kina,“ říká.
Projekt, jehož duchovním otcem a koordinátorem je Jan Jíra, ředitel společnosti CinemArt, podpořili Iva Janžurová a Jiří Macháček tím, že nad ním převzali záštitu, připojili se i další jejich filmařští kolegové, například herec Jaroslav Dušek či režisérka Alice Nellis, ale také osobnosti z regionů.

Takže dneska večer neseďte doma a pojďte do kina!
Reklama