Pít se musí nejen na žízeň a na krásu, ale především pro zdraví! Tenhle fakt pro nás samozřejmě není žádnou novinkou, ale někdy jsme tak zaneprázdnění, že na pití skoro zapomínáme. To samé platí i o našich dětech, které mají na rozdíl od nás spousty energie, více se pohybují a tudíž potřebují tekutiny ještě mnohem více než my dospělí.
Dostatečný pitný režim je klíčový pro správnou funkci ledvin a odplavování škodlivých látek, které v těle vznikají. Je nezbytný i pro dobrou činnost oběhové soustavy. Při nedostatku tekutin se krev zahušťuje a srdce se musí více namáhat, aby dopravilo kyslík a živiny k cílovým orgánům, pravidelný přísun tekutin je důležitý také pro normální funkci trávicího ústrojí. Voda je rozpouštědlem mnoha látek, které přijímáme v potravě, a významně se uplatňuje při metabolismu na všech úrovních: pracuje jako „chladicí kapalina“, a brání tak přehřátí organismu. Pitím nahrazujeme ztráty tekutin při močení, pocení a dýchání.
Bylo prokázáno, že dlouhodobý nedostatek tekutin snižuje výrazně naši celkovou výkonnost (fyzickou i duševní) a může způsobit poruchy funkce ledvin, protože zvyšuje riziko tvorby ledvinových a žlučníkových kamenů. Když člověk málo pije, zvyšuje se jeho krevní tlak a trpí často bolestí hlavy. U dětí dochází ke zhoršení pozornosti a sníženému duševnímu výkonu. Pokud je nedostatek tekutin závažný, může dojít k až k dehydrataci organismu a následně vážným zdravotním problémům.
Jedním z jednoduchých, rychlých a chutných způsobů, jak během celého dne zdravě doplňovat tekutiny jsou osvěžující instantní nápoje TANG obohacené o vitamín C. V současné době si můžete vybrat z pěti příchutí - jablko, pomeranč, citron, broskev a jahoda. TANG si můžete namíchat v práci, předložit ho na chatě návštěvě při posezení na zahrádce nebo jím udělat radost vašim dětem.
Reklama