Vše vlastně začalo v mých 16 letech. Moje vrstevnice začínaly normálně menstruovat, ale mně se tento přírodní úkaz nějakým záhadným způsobem vyhýbal. Nepřikládala jsem tomu na rozdíl od mé matky žádný význam.
Absolvovala jsem vyšetření na dětské gynekologii a výsledkem bylo aplikování injekcí, které se opakovalo každý měsíc. Důvodem této léčby bylo to, že moje vaječníky nefungovaly bez aplikace hormonů. Nebyl to pro mne až takový problém, ovšem pouze do chvíle, kdy jsem se ve svých 19 letech vdala.
Samozřejmě jsme s mužem chtěli mít co nejdříve miminko, ale marně jsme se snažili celých 10 let. Během těchto, pro mne velmi dlouhých let, proběhlo několik důležitých vyšetření, z nichž některá se neobešla bez hospitalizace. Všechna vyšetření moje i manžela dopadla dobře. O to více jsem nechápala, proč se nám otěhotnění nedaří. Po deseti letech marného snažení, mi bylo doporučeno umělé oplodnění.
Podstoupila jsem ho dvakrát a bohužel bezvýsledně. S manželem jsme to ale nevzdávali. Na radu a doporučení mé přítelkyně, která měla to štěstí a otěhotněla napoprvé po umělém oplodnění a dnes má krásné holčičky dvojčata, jsem navštívila centrum ISCARE IVF. v Hloubětíně. Rozhodla jsem se, že do třetice všeho dobrého podstoupím další umělé oplodnění.
Bylo pro mne obrovské štěstí, že jsem se dostala do rukou pana doktora Mrázka. Přistupoval ke mně velmi profesionálně a já jsem byla přesvědčena o tom, že jsem na pravém místě. Psychicky jsem díky jemu a ostatnímu personálu byla opravdu ve formě a výsledek se dostavil...
... dnes je tomu již 16 měsíců od chvíle, kdy se mi narodila zdravá a krásná dvojčátka. Co si více přát? Aby se to nepletlo, je to kluk a holčička. Děti jsou zdravé, temperamentní a těch deset let marného čekání mi dnes vynahrazují plnými doušky. Jsem nejšťastnější máma na světě.
Na závěr bych touto cestou chtěla moc a moc poděkovat celému kolektivu centra ISCARE IVF. a popřát v jejich krásné práci hodně úspěchů. Vděčíme jim s manželem opravdu za hodně. Splnili nám největší přání v našem životě. Pro ty, kteří se rozhodují, zda se touto cestou stát rodiči, mohu jenom doporučit: Vůbec neváhejte a s pusťte se do toho.

PS: Život bez dětí je prázdný.

šťastná maminka
Reklama