Jedním z nesporných důsledků vášnivého sexování je očividný úbytek na váze. To není nic nového. Vědci z univerzity v Heidelbergu pod vedením dr. Hanse Schwarzstrumpfa však zjistili zajímavou věc – hubnutí není důsledkem samotné pohybové aktivity související se sexem, ale následkem chemických pochodů odehrávajících se při milování v našem mozku.
Výsledky výzkumu, které byly publikovány v červencovém čísle medicínského časopisu Sex und Gesundheit, zaujaly nejen odbornou veřejnost, ale také zástupce komerční sféry. Hned několik firem se zmocnilo teorie dr. Schwarzstrumpfa, který odvážně tvrdí, že pro „sexuální hubnutí“ není zapotřebí skutečného sexu, ale svůj úkol splní i pouhé neřestné myšlenky. Princip je jednoduchý – myšlenka na sex dokáže vytvořit v krvi téměř totožnou hladinu hormonů jako sex aktivní, takže následně dochází k masivnímu štěpení tuků a výrazné redukci váhy.
V sousedním Německu v posledních týdnech obchod se sexuální dietou doslova kvete. Tam, kde druhdy prodávali zeštíhlující pásy, rotopedy a posilovací přístroje, nabízejí dnes instruktážní videokazety a publikace nabité sexem. Většina z nich představuje také Schwarzstrumpfovy tabulky, které znázorňují počet ztracených dekagramů v přímé závislosti na konkrétní sexuální myšlence. Tak například minutová intenzivní myšlenka na orální sex vás zbaví jen 5 dekagramů tělesné hmotnosti, zatímco stejně dlouhé pomyšlení na sado-maso praktiky (pochopitelně dle dietních zásad pouze drůbež a ryby) má za následek zhubnutí až o čtvrt kilogramu!
Pochopitelně všechny zmíněné příručky a další vzdělávací materiály jsou jako každá módní záležitost velmi drahé, proto se mnoho hubnoucích pokouší ušetřit a nahrazují použití certifikovaných zdravotních produktů neověřenými metodami jako domácím sledováním lechtivých filmů nebo dokonce návštěvou porno-kina. Odborníci však varují, že by měli být občané opatrní, protože tento způsob snižování nadváhy není ještě dostatečně klinicky prověřen a v případě předávkování může dojít ke komplikacím, například k hypotermickému šoku či totálnímu selhání organismu.
Pozoruhodné na celé kauze je to, že zatímco dosavadní hubnoucí metody byly vždy spojené s odpíráním a dalšími nepříjemnými jevy, Schwarzstrumpfova metoda se (prozatím) jeví jako velmi příjemná a vzrušující…

Venuše Schlank-Horká, zpravodajka pro Badensko-Würtenbersko
Reklama