Vzpomínáte si na Troškovy komedie z české vesnice, kde se kravám pouštěla do uší muzika, aby lépe dojily? Tak k podobnému výsledku se můžete dobrat i u vás v práci – ne, opravdu si o vás nemyslíme, že jste nějaká kráva :-). Hlavně v případě, že pracujete s čísly nebo písmenky, potažmo u počítače.
Podle článku otištěném v odborném lékařském magazínu Neuroscience of Behavior and Physiology přišli ruští vědci s převratným objevem. Rocková nebo klasická muzika významně zlepšuje pracovní výsledky lidí, kteří pracují s vizuálními vjemy (včetně písmen a čísel). Jestli jste třeba administrativní pracovnice, která často přepisuje dlouhé texty, nebo třeba vkládáte data do počítače, buďte v pohodě a pusťte si v práci Rolling Stones nebo Red Hot Chilli Peppers. A až přijde šéf a bude na vás ječet, že práce není diskotéka, ukažte mu tenhle článek…
Celá věc má ale jeden háček. Vědci totiž zjistili ještě jednu věc. Opakováním stejné muziky se výsledný efekt vytrácí. Takže si přineste do kanceláře radši předem větší zásobu cédéček… nebo si nalaďte rockové rádio.
Reklama