Umíte si představit, že držíte redukční dietu a při tom si každý den dopřáváte kopeček lahodné zmrzliny? V USA mají teď „hubnoucí“ ženy i mužové k dispozici fungl novou knížku, která se jmenuje „Zmrzlinová dieta“. Už žádné trápení při procházce kolem cukrárny, žádné závistivé pohledy, když vaše dítě loví v mrazáku. Prostě si dáte do nosu a hned se vám hubne veseleji. :-)
Tato dieta má, stejně jako podobné režimy, své vlastní schéma snídaní, svačinek, obědů a večeří, z nichž si jen libovolně vybíráte „své“ kombinace a denně tak spořádáte přesně omezené množství kalorií (ženy 1500 a muži 2000). Podle jejích autorů si tak mohou dietující lidé pochutnat na své oblíbené zmrzlině, pokud možno ovšem nízkokalorické (ženy mají dovolen jeden kopeček, statní mužové jeden a půl).
Tajemstvím této diety je prý vápník, neboť na základě nedávných studií bylo prokázáno, že lidé, kteří v průběhu diety konzumují zvýšené množství vápníku, hubnou rychleji a výrazněji než ostatní. Odborníci míní, že pokud vaše tělo nemá dostatek vápníku, umožňuje tukovým buňkám ukládat tuk a zvětšovat se. Vzorek lidí s nadváhou, kteří dostávali ke své dietě ještě potravinové doplňky s vápníkem, ztratili o 26 procent tělesné váhy a 38 procent tuku oproti těm, kdo doplněk nejedli. Další skupina měla jídelníček obohacený o potraviny s vyšším množstvím vápníku (především mléčné výrobky s celkovou hodnotou vápníku 1200 mg denně) – ti dokonce ztratili o 70 procent více váhy a o 64 procent více tuku…
Pro ještě lepší účinky diety je doporučeno přidat ještě multivitaminové přípravky s obsahem vitaminu D, který pomáhá tělu vápník vstřebávat.
Reklama