Určitě jste o inkontinenci již slyšely a představujete si pod tímto pojmem něco strašného. Potížemi při udržení moče přitom trpí miliony žen na celém světě! Rozhodně se tedy nejedná o jev, který by byl nějak výjimečný.
Do současné doby přetrvává mýtus, že potížemi močového měchýře trpí především starší ženy. Není to ale pravda! Ve skutečnosti tyto nepříjemnosti s věkem vůbec nesouvisejí. V mnoha případech bývají způsobeny povolením svalů pánevního dna, tedy především po porodu nebo v klimakteriu. Lehká inkontinence se projevuje jako slabý únik moči od několika kapiček až po několik mililitrů. Dá se ovlivnit speciálním cvičením, které svaly opět posílí. Problémy s únikem moči mohou vzniknout při přechozených zánětech močových cest nebo močového měchýře, ale i jako vedlejší příznak léků, které užíváte. V mnoha případech se jedná pouze o dočasný stav. Potíže močového měchýře jsou ve většině případů léčitelné nebo se dají alespoň částečně usměrnit.
Pro překonání příznaků inkontinence existují speciální inkontinentní vložky. Ty na rozdíl od hygienických menstruačních vložek obsahují ultraabsorpční jádro, které je uzpůsobeno pro vstřebání moče. Díky tomu si vložka může zachovat velikost a sílu srovnatelnou s hygienickou vložkou a zajistit ženám pocit jistoty a pohodlí.
Inkontinentní pomůcky spadají do úhrad VZP a můžete je získat na předpis ošetřujícího lékaře.
Reklama