I přesto, že povědomí českých mužů o deo přípravcích stále stoupá, v porovnání se západní Evropou stále zaostáváme. Pravidelně používá u nás prostředky proti pocení pouze 40 procent mužů, zatímco v „západní“ Evropě je to 72%.

Je rozdíl mezi pocením mužů a žen? Ano a souvisí to s rozdílem mezi mužskou a ženskou pokožkou. Ženská pokožka reaguje citlivěji na teplotní změny než mužská. Způsobuje to větší množství tuku v kůži. Zároveň mají ženy menší množství potních žláz. Pocení, a tedy i ochlazování těla, je proto pomalejší a zdlouhavější. Sportovkyně však díky tréninku snášejí teplo lépe než ostatní ženy. Muži se potí o 50% více než ženy.

Aby se muži cítili lépe a aby nám ženám pěkně voněli, přišla Rexona letos se dvěma novinkami - Ionic a Cobalt. Třetí varianta, Mineral, která byla na trh uvedená už v minulém roce, získala nový image. Rozdíl mezi těmito antiperspiranty je ve vůni a také v některých látkách, které obsahují. Všechny varianty však poskytují dlouhotrvající 24hodinovou ochranu proti pocení. Aplikátory zaručují maximální účinek, širší řada aplikátorů dává spotřebiteli možnost vybrat si ten, který mu nejvíce vyhovuje.
Rexona MEN – IONIC obsahuje aktivní přírodní ióny, které dodávají celodenní pocit sucha a svěžesti.
Rexona MEN - COBALT a MINERAL obsahují mikrominerály, které účinně chrání proti pocení po celý den.

Jaký je rozdíl mezi deodoranty a antiperspiranty?
Deodoranty – obsahují různé dezinfekční látky, které potlačují zápach. Mnohé obsahují alkohol, který se přidává kvůli zachování vůně. Nevýhodou deosprejů je, že působí krátkodobě. Proto je potřebné je používat i několikrát denně.
Antiperspiranty – přímo zabraňují pocení. Natřením nebo nastříkáním antiperspirantů na pokožku se potní žlázy stáhnou a pot z těla na těchto místech neuniká. Moderní výrobky účinkují až 24 hodin. Antiperspiranty se nanášejí nejčastěji na místa, kde vzniká nepříjemný tělesný zápach – tedy v podpaží, ale i na další části těla – vždy přímo na pokožku.
Reklama