Dnešní člověk je vystaven působení mnoha negativních faktorů, které přispívají ke vzniku civilizačních chorob, jako jsou onemocnění srdce a cév, nádorová onemocnění, nadváha, poruchy metabolismu, onemocnění kloubů, snížená imunita či únava. Mezi faktory, které na náš zdravotní stav nejvíce působí, patří například nevyvážená strava obsahující nadbytek tuků, nedostatek pohybu, znečištěné životní prostředí a každodenní stres. Alespoň trochu minimalizovat škody, které svým životním stylem na sobě pácháme, můžeme za pomoci přírodních přípravků těžících z léčebných a regeneračních schopností přírody Perfect Balance.

Jestli se vám nepodařilo před létem shodit nadbytečná kila, snad vám to teď půjde lépe s přípravkem Chitosan Perfect Balance. Chitosan je přírodní vláknina získávaná z chitinu, který je součástí ulit garnátů, krabů a jiných mořských korýšů. Chitosan váže tuky ze stravy ve střevě, čímž omezuje jejich vstřebávání a napomáhá jejich vylučování přirozenou cestou. Tím přispívá ke snižování hladiny cholesterolu a triglyceridů (neutrálních tuků) v krvi a je tedy v kombinaci s mírnou dietou účinným prostředkem v boji proti nadváze. Jen pro zajímavost: 1 mg chitosanu obsažený v jedné tobolce je schopen vázat až 12 mg tuku, což je až 5x více než některé jiné dostupné přípravky. Chitosan také zvyšuje vylučování kyseliny močové z organizmu a působí proto příznivě při onemocnění dnou.

Ve slunných letních dnech a na dovolené u moře také jistě oceníte Lycopen + Beta-karoten Perfect Balance, který obsahuje unikátní kombinaci karotenoidů – lykopen, neta-karoten a lutein. Lycopen (byl poprvé objeven v rajských jablíčkách) je přítomný v lidské plazmě a podle posledních studií může snížit riziko vzniku rakoviny plic, hlavně u kuřáků. Tato látka společně s beta-karotenem odbourává v kůži nebezpečné volné radikály, které se v ní tvoří při opalování vlivem UV záření a zároveň podporuje zlatavé zabarvení kůže. Pro lidský organismus je příznivější užívat kombinaci karotenoidů než přípravky s jednotlivými karotenoidy – je vědecky dokázáno, že se tak do těla lépe vstřebávají. Důležité jsou karotenoidy zejména pro ženy po přechodu nebo ženy užívající hormonální antikoncepci. Ty mají sníženou hladinu těchto látek v krvi, a proto by je měly do organismu doplňovat i jiným způsobem než stravou.

Stres, únava a časté nachlazení? Vyzkoušejte Echinacea + Žen-šen Perfect Balance. Echinacea, česky třapatka nachová, byla po staletí využívána indiánskými kmeny k hojení ran a jako prostředek proti infekčním chorobám. Dnes se používá zejména pro svoji schopnost zvyšovat obranyschopnost organismu a ničit bakterie i viry v těle. Tím napomáhá prevenci a snazšímu průběhu chřipek a jiných infekčních onemocnění. Podporuje také látkovou výměnu, působí proti stresu a podílí se na zlepšení trávení. Žen-šen je, stejně jako echinacea, po staletí známou a využívanou bylinou. Zvyšuje vitalitu, odolnost proti stresu a celkově posiluje tělesnou a duševní kondici. Podporuje normální fyziologické procesy v organismu, napomáhá odstranění stresu a únavy.

Zjistili vám zvýšenou hladinu cholesterolu? Možná se s ním lépe poperete pomocí přípravku Červená rýže Perfect Balance. Červená rýže vzniká zkvašením rýže kvasinkami rodu Monascus purpureus. V minulosti byla využívána jako přísada tradičních asijských pokrmů a pří výrobě některých druhů saké. K lékařským účelům se červená rýže využívá od doby, kdy bylo vědecky zjištěno, že obsahuje látku mevinolin, která je podobná lovastatinu – syntetické látce používané v lékařství ke snižování hladiny cholesterolu v krvi. Červená rýže působí tak, že zpomaluje aktivitu enzymu, který játra používají při produkci cholesterolu. Tím snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Zároveň zvyšuje hladinu „dobrého“ cholesterolu. Je aktivním pomocníkem při snižování hladiny cholesterolu v krvi, ale není vhodná pro všechny konzumenty bez výjimky. Nehodí se zejména pro osoby s onemocněním jater, a ženy těhotné či kojící. Zajímavé je, že užíváním červené rýže, stejně jako statinů, se v organismu může snižovat hladina Koenzymu Q10, proto bychom s tímto přípravkem měli užívat také Koenzym Q 10.

Koenzym Q 10 Perfect Balance je často používán ve spojení se slovem „zázračný“, protože zvyšuje životaschopnost, pomáhá při snižování nadváhy a v boji proti rakovině a zpomaluje stárnutí. Koenzym Q10 je přírodní látka, kterou si organismus vytváří sám. Nachází se ve všech živých organismech, kromě toho je obsažen v některých potravinách. Hlavně v ořeších, olejích. Urychluje látkovou výměnu, dodává tělu energii, která je potřebná při hojení ran, k trávení potravy a ke svalové činnosti.

A na konec ještě něco na srdce a cévy. Hroznové víno Perfect Balance obsahuje výtažek ze semen hroznů, které jsou bohatým zdrojem organických barviv – flavonoidů. Ty chrání tělesné buňky před poškozením nestabilními molekulami kyslíku, jimž říkáme volné radikály. Flavonoidy patří k nejsilnějším antioxidantům. Výtažek z hroznových jader obsahuje dvě složky: jednu rozpustnou ve vodě a druhou v tucích. Může proto pronikat všemi typy buněčných membrán a uplatňovat antioxidační ochranu ve všech tkáních. Extrakt ze semen hroznů pomáhá udržovat zdravý cévní systém a srdce. Zajišťuje totiž normální funkci krevních destiček a usnadňuje tak průtok krve cévami. Přípravek také působí příznivě na krevní oběh v očích a doporučuje se zejména u starších lidí a lidí pracujících na počítači.
Reklama