Udržování čistoty pohlavních orgánů během menstruace musí být stejně pečlivé jako v období mezi měsíčky. Navíc však žena potřebuje prostředky menstruační hygieny. Na ně máte jistě i vy tři základní požadavky: měly by být spolehlivé, pohodlné a diskrétní.

V čem spočívá novinka tamponů o.b.?
Tampony o.b. přišly na začátku tohoto roku s technologickou inovací, která spočívá ve spirálovitě stočených drážkách. Drážky nejsou u nových o.b. tamponů rovné, ale stáčejí se po obvodu, a proto jsou výrazně delší. Delší drážky jsou pak schopny vstřebat více tekutiny dovnitř tamponu, maximalizovat tak jeho absorpční schopnost a minimalizovat riziko protečení.
Inovace se týká variant určených pro střední a silnější menstruaci: o.b. normal, o.b. super a o.b. super plus.
Síla menstruace se liší u jednotlivých žen a i ve svém průběhu během menstruačních dnů u jedné ženy. Proto o.b. nabízí kompletní sortiment tamponů, jež se hodí pro všechny menstruační potřeby.

Jaký tampon si pro jednotlivé dny menstruace vybrat?
- o.b. Comfort: tampony určené pro dny slabšího krvácení, jsou ideální i pro ženy a dívky, které tampony chtějí začít používat poprvé v životě
- o.b. Normal: pro dívky a ženy s průměrně intenzivní menstruací
- o.b. Super: pro ženy se silnějším krvácením, pro situace, kdy není možné měnit tampony jako obvykle, např. na pracovišti, během sportování nebo při cestování
- o.b. Super Plus: pro ženy s velice silným krvácením

Tampony se zavádějí do pochvy a spolehlivě absorbují menstruační krev, přičemž zevní pohlavní orgány zůstávají suché a čisté. Zvnějšku nejsou tampony vidět a při správném zavedení je žena ani nevnímá. Jelikož je menstruační tekutina absorbována už uvnitř těla, žena se díky tamponu vyhne vzniku nepříjemného pachu rozkládající se krve, jak se tomu může stát v případě vložek. Nehrozí také, že by se tampon vysmekl.

Tampony mají oproti vložkám i další výhody.
Díky jim nemusíte své aktivity přizpůsobovat tomu, zda právě máte měsíčky či ne. Chodíte pravidelně na aerobic či do bazénu? Při použití tamponu nemusíte tyto hodiny vynechat ani v době menstruace.

Ženy věří především těm menstruačním tamponům, které mají vysokou absorpční schopnost, takže je riziko redukováno na minimum průtoku krve skrz tampon. Na našem trhu existují tampony o.b., které navrhla přímo gynekoložka. Ta zde jednak mohla uplatnit své odborné znalosti a jednak i cit a pochopení pro potřeby ženy.

Jak často tampony měnit?
První dva nebo tři dny na začátku krvácení může být potřeba měnit tampon přibližně každé dvě či tři hodiny. Při lehkém krvácení stačí výměna každých šest až osm hodin. Výměna tamponu je nejsnazší, když je zcela nasáklý. Zjistíte to, když jemně zatáhnete za šňůrku. Pokud tampon vzdoruje vytažení z pochvy, můžete ho uvnitř ještě chvíli nechat. Před každým zavedením tamponu dbejte samozřejmě na to, abyste si umyla ruce mýdlem.
Tampony je možné používat i přes noc. Pokud používáte tampon při plavání, je vhodné jej hned po koupání vyměnit za čistý.
Reklama