Vlasy jsou nejen vizitkou ženy, ale také symbolem její krásy a půvabu. Proto by o ně měla pečovat a věnovat jim čas pro regeneraci také při cestování i po sportovních aktivitách.
V letních měsících jsou vlasy a vlasová pokožka zatěžovány působením slunečního záření, slanou či chlórovanou vodou i pískem z mořských pláží. Působením těchto vlivů jsou vlasy nadměrně vysušovány, ztrácí přirozený pigment, nezbytné živiny, lesk a barvu.
Kromě čepic, šátků a klobouků můžeme před škodlivými vlivy, které s sebou letní měsíce přináší, vlasy a vlasovou pokožku chránit a regenerovat také slunečními řadami vlasové kosmetiky. Tvoří ji šampony s ochranným UV filtrem, esenciální olejíčky a regenerační masky. Navíc můžeme vlasy proti vysušování chránit šampóny, které obsahují hydratační mléko.
Ženy chtějí být krásné za každé situace. Reprezentují-li firmu nebo společnost, cestují-li za odpočinkem či sportují. Na cesty by si žena měla vzít vlasové přípravky (šampon, regenerační masku, kondicionér, stylingové gely a laky), na které je při běžném používání zvyklá a které jsou vhodné pro její typ vlasů. Pokud si žena některý z přípravků zapomene, zejména při cestě do zahraničí, může se stát, že si koupí přípravek, který není vhodný pro její typ vlasů. Pak by se sama „podepsala“ na kvalitě svého účesu, např. použitím těžkého tužidla na jemné vlasy.
Podobně jako na cestách, ani při sportování by ženy neměly podceňovat vlivy slunečního záření jak v zahraničí, tak i v České republice. Vlasy je nutné chránit vhodnými ochrannými prostředky, nejlépe s obsahem UV filtrů. Při sportování se z pokožky hlavy, jakož i z celého těla vylučuje pot, který napomáhá maštění vlasů. Pokud se žena věnuje sportu každý den, a přesto si chce zachovat krásné vlasy, měla by si je umývat kvalitním šampónem a používat regenerační prostředky určené pro její typ vlasů. Vlasy i vlasová pokožka se tím uvolní a vlasy září zdravím. Denní či časté mytí vlasům nijak neškodí a každá žena by jim měla věnovat takovou péči, která jim vyhovuje a prospívá a je v souladu s jejím životním stylem.

připraveno podle kadeřnického bulletinu Vlasový rádce