Před pár dny jsem se vrátila z dovolené na Makarské riviéře. Po těch nádherných dnech plných slunce, moře a zpěvu cikád mi zůstává v hlavě otázka: jsme opravdu my Češky exhibicionistky?
Do vzpomínek se mi totiž nekompromisně míchají obrázky dívek a žen „nahoře bez"! Ženy - myslím že z 99% Češky a Slovenky, mladé i starší, vystavovaly svá prsa nejen slunci, ale také mořské vodě a pohledům mužů na těch nejzaplněnějších plážích (některé pro jistotu postávaly či se procházely po pobřeží). Pořád nemůžu pochopit důvody, které je k tomu vedou.
Důvod - být krásně celá opálená - to přece nemůže být - co zadeček, to bychom museli zajít na nudapláž nebo do solárka, ne? Pocit volnosti bez nošení plavek - ten přece můžu mít když budu úplně nahá! A koupání bez plavek je možné na vyhrazených plážích, nebo v soukromí.
V naší zemi i v mnoha jiných takovéto vystupování na veřejnosti myslím dlouhou tradici nemá. Jako jediný jasný důvod vidím: exhibici - předvedení se! A v kombinaci se ztrátou sebekritiky to bývá někdy dost šokující. (O nějakém studu a morálních zábranách raději ani neuvažuju...)
Co vy, milá ženská redakce, taky chodíte "nahoře bez" nebo si alespoň myslíte, že to frčí a kdo chce kam...? Názory ostatních čtenářek i čtenářů by mě taky celkem zajímaly.

S pozdravem

Talfi, t. č. krásně opálená se dvěma pruhy po horním a dolním dílu plavek, a to se solárkem dožene!
Reklama