V rámci naší červnové přílohy se věnujeme všemu kolem celulitidy. Už jste si mohly přečíst, jak vzniká a jak proti ní bojovat, teď si ještě řekneme něco o tom, v jakých stadiích se může celulitida vyskytovat a co ji v určité etapě života nejpravděpodobněji způsobuje.

V lékařské mluvě se celulitida nazývá lobulární hypertrofická panikulitida. Charakteristická je pro ni přítomnost podkožního edému, ke kterému dochází při poruše cévní propustnosti. Edém zabraňuje prokrvení. Tuky v podkoží se shlukují v podobě lalůčků. Pokud dojde k jejich přeplnění, vytvoří se tuková ložiska obklopená tuhými fibrinovými vlákny, která nadále utlačují okolní krevní a mízní cévy. Tuk se tím stává nedostupný a je zamezeno jeho odbourávání. Celulitida postihuje určité tělesné partie – stehna, boky, hýždě.

První stupeň se obvykle objevuje mezi 12. a 25. rokem a na jeho rozvoji se podílí jak hormonální hladiny v ženském těle, tak se začíná projevovat životní styl. Především působením hormonu estrogen se zvyšuje propustnost tekutin cévními stěnami, adipocyty se přeplňují tuky a shlukují se, mízní cirkulace stagnuje a zabraňuje zpětnému vstřebávání lymfy, povrch kůže ztrácí hladkost, vznikají hrbolky.

Druhý stupeň přichází obvykle v období od 18 do 35 let a kromě hormonálních potíží a životního stylu (kouření) se zde negativně odráží strava bohatá na nasycené mastné kyseliny. Důsledkem je snížené okysličení tkání, špatné odbourávání toxinů a zvýšené ukládání tuků. Zbytněné shluky adipocytů a fibrózní vlákna pojivové tkáně zamezují mikrocirkulaci, dochází k poruchám struktury kůže a podkoží.

Třetí stupeň celulitidy zmiňujeme v tom případě, kdy tzv. pomerančová kůže už je výrazně viditelná a patrná na pohmat, na povrchu kůže se objevují hluboké rýhy a výrazné hrbolky. Tato situace nastává zhruba ve věku 25 až 50 let. Jednou z možných příčin mohou být poruchy jater a nedostatečná funkce lymfatického systému, což má za následek poškození pojivové tkáně.

Čtvrtý stupeň už se projevuje nejen hlubokými rýhami a hrbolky na povrchu kůže, ale také například bolestivostí postižené tkáně. Nejpravděpodobnější výskyt tohoto stadia celulitidy je v období od 35 do 70 let.

V každém z uvedených stadií se dá s celulitidou něco dělat a když ne odstranit, tak alespoň zmírnit její projevy. Významným pomocníkem vám při tom může být přípravek Cellasene, první anticelulitidní produkt v kapslích. Jde o směs vysoce koncentrovaných a čištěných výtažků z rostlin, které brání rozvoji celulitidy a odstraňují ji vnitřní výživou tkání! Cellasene je určen pro ženu každého věku a co je hlavní - výsledky jsou patrné v krátké době dvou měsíců! Rychlý účinek přípravku potvrzují i čtyři mezinárodní klinické studie, podle kterých zároveň Cellasene snižuje koncentraci volných radikálů v těle.

Více se o Cellasene dočtete ZDE.
Reklama