Častým problémem našich civilizovaných nohou bývá suchá kůže. Nechá-li se bez ošetření, vzniknou postupně hluboké pukliny (ragády), které mohou být velmi bolestivé a bývají živnou půdu pro různá plísňová onemocnění. Výbornou prevencí je proto pravidelná péče o pokožku nohou, včetně peelingu nebo vtírání zvlhčujících přípravků.
Pro zvlhčení ztvrdlé kůže můžete použít třeba některý z výrobků Scholl. Hydratační mléko Softening Lotion obsahuje výtažky z pšeničných klíčků a pupalky dvouleté a působí preventivně proti vysychání kůže. Hydratační krém Deep Moisturiser Cream je vysoce účinný krém s Aloe Vera, kakaovým máslem a vitamínem E, který má vynikající změkčující účinky. Krém Cracked Heel má zase antiseptický účinek a schopnost vzniklé pukliny scelit, protože obsahuje kyselinu salicylovou, jež odstraňuje odumřele buňky. Po aplikaci tak zůstávají pouze buňky zdravé, které mají přirozenou schopnost srůstat. Ztvrdlá kůže (mozol) na nohou vyžaduje důkladnější ošetření. Je běžná například u lidí, kteří chodí v botách naboso, nosí příliš těsnou, nebo také příliš volnou obuv. Lehce ztvrdlou kůži lze odstranit peelingovými krémy na nohy, například krémem Rough Skin Remover, který obsahuje drcené pecky broskví a olej z broskvových jader a má vysokou brusnou schopnost. Kousky pecek odlupují tvrdou a suchou kůži, zatímco olej proniká do pokožky a zanechává ji měkkou a hladkou. Při péči o ztvrdlou kůži nohou můžete také využít speciální hoblíky, pilníky nebo rašple, které také nabízí značka Scholl.
Tradice obuvi značky Scholl sahá až do roku 1904. Zakladatelem společnosti byl Dr. William Scholl, který v roce 1904 vyrobil první ortopedickou pomůcku - první podpůrnou vložku do bot. Společnost se později začala zajímat také o oblast klasické obuvi, výrobu bot pro nohy zdravé i nemocné, velké i malé, a také vývoj speciální obuvi pro nohy abnormálních rozměrů. Na tomto poli začala obuv Scholl sklízet velké úspěchy. Vedení firmy však neusnulo na vavřínech těchto úspěchů a pustilo se do aktivního rozvoje a výzkumu nových modelů obuvi a také přípravků a produktů péče o nohy. Značka Scholl je dnes známa v padesáti dvou zemích světa a nabízí více než tisíc různých druhů obuvi a produktů a přípravků té nejlepší péče o nohy.
Více informací na scholl.cz.
Soutěžte právě teď o deset balíčků péče o nohy značky Scholl. Soutěž najdete v rubrice Hrajte a vyhrajte.
Reklama