Co letos v létě na hlavu? Kromě klobouků a šátků, samozřejmě. Trendem ve vlasovém stylingu jsou rozpustilé střapaté a nadýchané účesy a co se barev týče, tak zapomeňte na jeden odstín.

Barvy
Záleží jen na vás. Na vaší image, fantazii a náladě, zkrátka vše je dovoleno! Platí pouze jedno pravidlo: Jednolitost barvy vašich vlasů je minulostí. Základ současného trendu tvoří váš přírodní odstín vlasů, který je postupně prosvětlován a barven až dvěma odstíny. Jakými, to samozřejmě závisí na vaší přírodní barvě (základu). Brunetky se prosvětlují a následně barví, blondýnky se ztmavují a zvýrazňují o 2 až 3 odstíny základu.

Střih
Co se týče střihu a délky vlasů, nejen loni, ale i letos je „in“ vzdušnost a lehkost, která platí i například pro drdoly. Výrazné prostřihy, „rozčepýření“ či postupné výrazné sestřihy dlouhých vlasů se stávají pro letošní jaro a léto symbolem.

Styling
Poslední otázkou zůstává, jak takového rozpustilého vzhledu docílit a hlavně, jak si ho udržet. Aby styl účesu byl dokonalý a padl jak k vašemu typu, tak k vašemu životnímu stylu, musíme zajít pro radu k odborníkovi. Ten přesně odhadne, co se k vašemu stylu hodí.
Obecným postupem pro barvení či přibarvování vlasů zůstává nejprve vlasy ostříhat do tvaru účesu a teprve poté aplikovat barvu, která se střihu musí přizpůsobit. Vaším cílem však je nejen být krásná poté, co vyjdete od kadeřníka, ale svou krásu si udržet co nejdéle. To vyžaduje vaši péči a čas. Záleží ovšem stále na typu střihu. Jinak upravujete vlasy dlouhé a středně dlouhé, kdy stačí mnohdy použít ráno trochu vody a kartáč. U krátkých vlasů použijte přípravky speciálně určené pro styling – tvarování vlasů, které chcete docílit. Jedná se o gely, pěny a vosky, které vám doporučí kadeřník. Co je ovšem důležité a často neprávem opomíjené jsou šampony. I ty musí být přizpůsobeny vašemu vlasu, ať se již jedná o vlasy normální, barvené, odbarvené, mastné či suché. Všechny tyto přípravky vám pomáhají udržet si barvu a kvalitu vlasu co nejdéle.

Podklady dodal Vlasový rádce.