Pocení je přirozený proces, který napomáhá ochlazování našeho organismu a vylučování škodlivých látek z těla. Přitom však může mít nepříjemné důsledky, jako je tělesný pach či mokré skvrny na oděvu. To je způsobeno specifickým prostředím v podpažní jamce, kde je teplo a kde se velmi daří bakteriím, jež rozkládají pot a tvoří se zmiňovaný pach. Dalšími místy, kde se člověk také velmi potí jsou dlaně a plosky na nohou.

Člověk se potí během celého dne, a to i když je v absolutním klidu. Pot je z těla vylučován pomocí potních žláz, které jsou umístěny v kůži člověka. V 1 cm2 lidské kůže je přibližně 100 potních žláz, po celém našem těle jich tak je přibližně 3 až 5 milionů. Množství vyloučeného potu (z 99 procent je pot tvořen vodou) závisí na mnoha faktorech – počasí, fyzické i psychické námaze a duševním rozpoložení. Je dokázáno, že ten, kdo má nějaké psychické problémy, se potí více.
Při fyzicky namáhavějších aktivitách - například běhu - může člověk vypotit až několik litrů za hodinu. Podle obecně uváděných zdrojů člověk v průměru „vypotí“ asi půl litru denně, v létě a při namáhavých aktivitách to může být až 10 l. V opravdu extrémních podmínkách jako je poušť, lidské tělo vylučuje i 3 - 4 litry za hodinu.
Člověk se potí enkrinními (potovými) potními žlázami, tzv. hlavní potní žlázou a apokrinními (pachovými) potními žlázami. A právě pocení přes pachové potní žlázy způsobuje rozdílnou vůni lidí. Tyto potní žlázy jsou vázané na cibulky chlupů. Najdeme je v podpaží či v oblasti genitálií. Máme je však i na očních víčkách. Reagují na teplo a na psychické podněty a plně se „projevují“ až během puberty. Významnou roli mají i v době sexuálního vzrušení, a tak hrají důležitou roli při vzniku specifické vůně, která je u každého člověka jiná. Vůně je důležitá při volbě životního partnera, každý se přece raději setkává s tím, „kdo mu voní“! Plocha kůže dospělého člověka představuje až 1,75 m2 a je největším orgánem lidského těla. Kůže dospělého člověka představuje 7 –10 % celkové tělesné hmotnosti. Vypocením 1 litru potu se tělo zbaví energie 2 430 kJ.

Antiperspiranty Rexona obsahují látky, které nepříjemný zápach omezují, a navíc obsahují látky, jež zabraňují pocení. Rexona je maximálně účinný antiperspirant a díky svému složení zaručí dlouho trvající ochranu proti pocení a nepříjemnému tělesnému zápachu.
Letos na jaře uvedla značka Rexona na trh krémových antiperspirantů novinku - Rexona „Click stick“ krém ve dvou variantách - Active a Oxygen. Tento krémový antiperspirant se snadno vstřebává do pokožky a nezanechává bílé stopy na oblečení. Má vyvážené pH a působí tak blahodárně na vaši pokožku. Díky svému složení patří mezi nejúčinnější krémové antiperspiranty. Ženy jistě ocení i praktický způsob používání aplikátoru, k použití stačí pouze dvakrát zmáčknout a krém můžete lehce aplikovat. Antiperspiranty Rexona jsou na trhu ve variantách spay, stick, click stick-krém a roll-on (kulička).
Rexona nabízí také dvě novinky pro muže – Ionic a Cobalt. Třetí varianta, Mineral, která byla na trh uvedená už v minulém roce, získala letos nový image. Rozdíl mezi těmito třemi antiperspiranty je ve vůni a také v některých látkách, které obsahují. Všechny varianty však poskytují dlouhotrvající ochranu proti pocení. Aplikátory zaručují maximální účinek, širší řada aplikátorů dává spotřebiteli možnost vybrat si ten, který mu nejvíce vyhovuje. Antiperspiranty Rexona pro muže jsou na trhu ve formě sprejů a sticků. Rexona MEN – IONIC obsahuje aktivní přírodní ióny, které dodávají celodenní pocit sucha a svěžesti. Rexona MEN – COBALT a MINERAL obsahují mikrominerály, které účinně chrání proti pocení po celý den.

V naší nové soutěži vyhrajte balíčky Rexona pro muže i pro ženy! Více v rubrice Hrajte a vyhrajte!