V roce 1993 založil Avon celosvětový fond pro ženské nemoci Avon Worldwide Fund Women´s Health. Cílem nadace je péče o zdraví žen a zvýšení povědomí o nemocech postihujících ženy. V současnosti probíhají ve 30 zemích světa různé aktivity, jejichž cílem je nejen boj proti nádorovému onemocnění prsu, ale i výzkum a prevence jiných zdravotních problémů týkajících se žen. Jen za prvních osm let existence se nadaci podařilo celosvětově získat 100 milionů dolarů z prodeje speciálních výrobků.
Avon v ČR se do tohoto projektu zapojil v roce 1998 s kampaní „Avon proti nádorovému onemocnění prsu". Za tři roky se české pobočce podařilo shromáždit 3 800 000 korun, které byly vynaloženy na vzdělání lékařů a na informování veřejnosti o této problematice. V únoru 2001 byla zřízena bezplatná telefonní linka „Linka pomoci". Každý všední den od 17 do 21 hodin na tel. čísle 0800 180880 odborníci z onkologie zodpovídají veškeré dotazy týkající se rakoviny prsu.
V červnu 2001 proběhl první ročník akce "Avon Pochod", který upozornil na riziko rakoviny prsu a kterého se zúčastnilo přes 3 000 lidí. Výtěžek z prodeje vstupenek (triček) a symbolu projektu (broží) činil 547 885 korun, které byly věnovány na provoz bezplatné AVON Linky pomoci. V letošním roce proběhne už 2. ročník Avon Pochodu na podporu boje proti rakovině prsu, který se uskuteční 8. června v Praze. Vstupenkou na tuto akci bude speciální tričko (v hodnotě 200 Kč) a výtěžek z prodeje bude opět věnován na provoz "Linky pomoci“. Startovat se bude v poledne v dolní části Václavského náměstí, kde bude od 10 hodin probíhat registrace. Trasa Avon Pochodu měří cca 5 kilometrů a vede z dolní části Václavského náměstí historickými částmi města až na Petřín, kde bude od 14 hodin připraven kulturní program a zábavné odpoledne pro všechny účastníky Pochodu. Vystoupí známé osobnosti jako Miro Žbirka, Leona Machálková, Michal David, Karel Zich, Lenka Hornová a její Berušky, skupina T-boyz a Golem, akcí bude provázet Honza Musil a Lenka Hornová. Pro malé účastníky Avon Pochodu je připraveno odpoledne s Haribem a další zajímavé dětské atrakce spolu s doprovodným programem, děti do 15 let mají v doprovodu startujícího vstup zdarma. Na závěr akce proběhne tombola, kde budou slosovány kupóny ze vstupenek. Hlavní cenou je zájezd do francouzského Disneylandu!
Vstupenku – tričko si můžete objednat přes internet nebo u své Avon Lady, také je lze zakoupit v AVON Centru Na Maninách 7, 170 00 Praha 7 či před startem Pochodu.
Druhý ročník Avon Pochodu navazuje na úspěch předchozího ročníku a stává se jednou z významných aktivit české pobočky společnosti Avon v celosvětovém boji proti nádorovému onemocnění prsu.

Projekt se zrodil ve Velké Británii a podporují ho zvučná jména modelingu, showbusinessu a veřejného dění jako Kate Moss, Giselle Bündchen, Twiggy, Emma Bunton, Jerry Hall, princ Charles... U nás boj proti nádorovému onemocnění prsu v rozsáhlé kampani podporují například Honza Musil, Lenka Hornová, Kateřina Englichová a Jitka Hosprová.
Přijdte i vy na Avon Pochod 8. června 2002 a zapojte se tak do boje proti rakovině.
Reklama