Obzvlášť takhle před létem je pro nás, ženy, tuk nepřítelem číslo jedna. Vrháme se na diety a zakazujeme si samy sobě na tuk se byť jen podívat. Ale pozor – naše tělo nějaký tuk potřebuje. Navíc ženy mají od přírody v těle o něco vyšší procento tuku než muži. Rozhodnete-li se tedy začít hubnout, myslete na to, že tuk, který na sobě nosíte, není jen pro zlost, a trochu si ho nechte. Každopádně byste však o tuku ve svém těle mohly vědět něco víc.
Kromě podkožního tuku (to je ten "viditelný", který z člověka - pokud je ho moc - dělá tlouštíka), máme také tuky v krvi. Jejich zvýšení (hyperlipidémie nebo hyperlipoproteinémie) je důsledkem metabolických poruch a s obezitou nesouvisí. Tuk se v krvi pohybuje pomocí bílkovin ve formě tzv. lipoproteinových částic. Veškeré tuky (např. triglyceridy, fosfolipidy, mastné kyseliny) v lidském těle mají svůj význam - představují zásoby energie, chrání před chladem, umožňují vstřebávání vitaminů rozpustných v tucích, jsou součástí buněčných membrán aj. Cholesterol je steroidní látka, řazená mezi tuky. Také on má životně důležité funkce, proto ho nelze úplně "zrušit" (nezískáváme ho jen z potravy, tělo si ho i samo syntetizuje). Normální hladina cholesterolu (tj. zhruba pod 5 mmol/l) nikoho neohrožuje. Cholesterol se vyskytuje ve dvou formách. LDL (low density lipoproteins) se usazuje v cévách a způsobuje aterosklerózu. Proto se mu říká "zlý" a v těle by ho mělo být méně než cca 3 mmol/l. HDL (high density lipoproteins) je naopak "hodný", neboť působí proti ateroskleróze.
Pro udržení správného množství cholesterolu (a tuků všeobecně) je nezbytná správná životospráva (zejména zdravý jídelníček a pohyb). Jestliže se právě snažíte shazovat kilogramy, můžete ve svém snažení využít účinků některých potravinových doplňků, jako je Viaredin koktejl nebo tablety (link na článek, který již vyšel) či Chromdiet.

Chromdiet je přípravek, který díky kombinace chrómu a různých typů vlákniny ovlivňuje trávicí systém člověka a znamená velký přínos pro udržování správné tělesné hmotnosti a boj s obezitou. Chróm je nezbytný pro správnou činnost inzulínu, hormonu, který reguluje hladinu především cukrů, ale i tuků a bílkovin v krvi. Zvýšený přísun chrómu stabilizuje hladinu cukru v krvi, zásobuje mezi jinými centrum hladu a sytosti, které se nachází v mozkovém podvěsku a omezuje tak náhlé pocity hladu a chuti na sladkosti.
Chitosan je druh vlákniny získávaný ze skořápek mořských živočichů. Je nestravitelný, při průchodu zažívacím traktem člověka na sebe váže cholesterol a jiné tuky, a tímto zvyšuje jejich vylučování z těla ven.
Inulin je výtažek z kořene čekanky (100% rostlinný) patří k představitelům tzv. nestravitelných oligosacharidů. Ve značné míře podporuje růst příznivé střevní bakteriální mikroflóry (bifidobakterií a laktobacilů). Kromě toho ve spojení s vlákninou (chitosanem a vlákninou z akácie) pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi, zlepšuje trávení, reguluje vyprazdňování a tlumí pocit hladu.
Chromdiet pomáhá tlumit pocit hladu, udržovat správnou hladinu cukru a cholesterolu v krvi a příznivě ovlivňuje růst střevní mikroflóry, podporuje střevní peristaltiku a usnadňuje vyprazdňování a také pomáhá chránit před škodlivými vlivy moderního stylu života. Chromdiet se užívá třikrát denně půl hodiny před jídlem jedna tableta, k dostání je v balení po 30 nebo 100 tabletách.