Zrak je jedním z nejdůležitějších smyslů, očima vnímáme lidi kolem nás, svět kolem nás, potřebujeme je při práci, při sportu i při zábavě. Mnoho lidí se někdy během svého života dostane do situace, že ztratí schopnost ostrého vidění a potřebuje brýle. Ale i lidé, kteří „zamlada“ viděli jako rys, se s přibývajícími lety pravděpodobně dočkají patrného poklesu výkonnosti svých očí. Ten, kdo se blíží k padesátce, ví, o čem je řeč. Přes "orlí zrak" při pohledu do dálky, se rok od roku snižuje schopnost oka vidět do blízka, například při čtení. Tento symptom nazývaný vetchozrakost či presbyopie musí být korigován příslušnými brýlemi. Ideálním řešením jsou kvalitní progresivní brýlové čočky např. čočky "Impression ILT"od firmy RODENSTOCK, jednoho z největších výrobců brýlových čoček, který patří ve svém oboru mezi ty, kteří jsou na čele vývoje nových produktů a nových designů brýlových obrub.
Příkladem nového produktu, jedinečného na světě je progresivní (multifokální) čočka s názvem Impression ILT. Brýlové čočky Impression ILT mají speciálně vytvořené plochy, které umožňují ostré vidění bez skoku obrazu ve všech vzdálenostech. Není tudíž potřeba měnit brýle. V některých případech mohou běžné progresivní čočky vyžadovat delší dobu, než si jejich uživatel na nové brýlové čočky zvykne. S brýlovými čočkami Impression ILT však takové problémy patří minulosti, protože jsou „ušity“ (vyrobeny) zákazníkovi přesně na míru. Na rozdíl od obvyklých progresivních čoček se brýlové čočky Impression ILT zhotovují náročnými postupy broušení podle individuálních korekčních hodnot a zároveň se zohledňuje tvar a sklon brýlové obruby na obličeji uživatele brýlí, vzdálenost očí od sebe apod. Tímto postupem se docílí těch nejlepších zobrazovacích možností v celé ploše brýlové čočky. Zakázkovou výrobou brýlové čočky Impression ILT získává uživatel brýlí příjemné a ostré vidění také na okrajích brýlové čočky. Další výhodou je rychlý návyk očí na nové brýle. Více se už pro individualitu udělat nedá.
Druhým příkladem inovace produktu je taktéž progresivní čočka Progressiv Life XS, která je určena do malých obrub. Tato čočka je maximálně vhodná pro ty, kteří upřednostňují malé moderní obruby a přitom se nechtějí vzdát výhody užití progresivní čočky.

Podrobnější informace žádejte u svého optika nebo se podívejte na internetové stránky firmy RODENSTOCK.
Reklama