I když džínové oblečení je něčím, co z našich šatníků za posledních několik desetiletí nikdy nezmizelo, letos je mu zase popřáno mnohem více pozornosti. A to nejen co se týká klasiky v podobě džínových kalhot, ale také se ke slovu mohutně hlásí džínová sukně. A to tentokrát skutečně ve sto a jedné variaci.
V barvách vede tmavá i světlejší pravá bavlněná džínovina, nejlépe opraná či ošoupaná, ale nic nezkazíte ani staronovou „prekonovitou“ umělotinou, tmavě červenou, béžovou, khaki, bílou a nebo růžovou. Odvážnější ženy mohou zvolit módní patinu, která na první pohled vypadá, jako by oděv byl právě vytažen z umolousané popelnice, zdobilky zase jistě dají přednost blýskavým a kovovým efektům, flitrům a štepování. Ani hipísácké výšivky a kamínky ještě nešly do důchodu a šikovná švadlenka pomocí nich udělá i ze secondhandové sukně letošní model.
Také co se týče délek není móda nijak striktní, protože letos se nosí všechno od mikromini až po maxi. V podstatě záleží jen na odvaze a nohou nositelky. Do módy se rovněž opět navrátily bokové střihy, které lichotí ženské figuře a skvěle se dají kombinovat se širokými pásky z džínoviny nebo kombinace kůže a kovu. Moderní džínová sukně by měla mít hodně kapes a štepování, různé klíny a vsadky, aby tak trochu vypadala jako předělaná z kalhot. In je také ležérní třepení, které lze lehko vyrobit z nezačištěných okrajů. Kdo má rád knoflíky, měl by zkusit dlouhou propínací džínovou sukni až na zem nebo propínací džínové šaty bez rukávů.
Pokud jste vyznavačkou sportovní módy, tričko je vaše denní uniforma a sukni nosíte tak dvakrát do roka, nalaďte se na změnu a překvapte své kolegy a kolegyně novým džínovým modelem – tentokrát však bez nohavic. Džínovina však není zapovězena ani notorickým romantičkám, kterým bude skvěle slušet v kombinaci s volánkovými a krajkovými bůzičkami. :-)