Chcete být na jaře krásná a ještě si přitom bezpečně chránit oči před ostrými slunečními paprsky, které nám dávají znát, že už bude brzy léto? Zapojte se do soutěže o sluneční brýle značky Rodenstock v hodnotě 2 000 korun, která probíhá na internetových stránkách www.bryle.cz. Termín konání soutěže je od 6. května do 6. června 2002. Více informací a přihlášku do soutěže najdete ZDE.

Historie firmy Rodenstock sahá více než jedno století zpět. Byla založena v Německu v roce 1877 panem Josefem Rodenstockem jako firma zabývající se výrobou brýlových čoček. Firemní filozofie spočívající ve špičkové kvalitě produkce a službách a výrazné orientaci na zákazníka se odrazila v jejím úspěchu v celosvětovém měřítku. V současné době je firma Rodenstock mezi výrobci brýlových čoček třetí na světě, druhá v Evropě a první v České republice.
Český závod byl založen v roce 1994 pod názvem Oční optika Klatovy, s.r.o. jako dceřiná společnost firmy Rodenstock Mnichov. Od roku 1999 nese firma název Rodenstock ČR s.r.o.. Jde o největšího výrobce brýlových čoček v České republice s výrazným podílem produkce čoček na českém i zahraničním trhu. Nově vystavené výrobní haly se nacházejí v průmyslové zóně Klatov v blízkosti Národního parku Šumava. Výroba je ekologicky ošetřena. Logistické řízení výroby a vybavení firmy je na špičkové úrovni. V čilém tempu se zde vyrábí plastové i minerální brýlové čočky pro domácí trh i na export. Klatovský závod chrlí denně neuvěřitelných 16.000 receptových brýlových čoček, přičemž každá z nich prochází důslednou kvalitativní kontrolou. Kromě Klatov vyrábí koncern Rodenstock i v Regenu, Frankfurtu, Londýně, Miláně a Bangkoku. Sídlo firmy je dnes v německém Mnichově a celkově zaměstnává 6500 lidí po celém světě.
Kromě špičkových brýlových čoček se firma v současnosti zabývá i výrobou značkových brýlových obrub Rodenstock, Nigura, Enjoy, Cerruti, Reebok a Porsche Design. Kvalitní optika Rodenstock je také základem komponent pro zpětné projektory, promítačky a další audiovizuální techniku.
Reklama