Tak se nám přehoupl další měsíc a květen, kromě toho, že je měsícem lásky, je na Žena in také měsícem hubnutí. :-) Jak jste jistě zaznamenaly, 50 z vás se účastní testovací akce s Viaredin koktejlem od firmy Walmark. Dnes jsme také zprovoznili novou diskutárnu o hubnutí, kde mohou testující čtenářky sdělovat ostatním své dojmy, zkušenosti, pokroky a prohřešky na cestě za štíhlým tělem. Diskuse se také bude zúčastňovat odborník na výživu z firmy Walmark, Mgr. Jan Heinrich, kterého jsem se za vás zeptala, jak správně Viaredin koktejl užívat, aby výsledek byl co nejlepší. Zde jsou jeho doporučení:

Viaredin koktejl není primárně určen k náhradě hlavních jídel, mohou se jím tedy nahradit např. přesnídávky či pozdní večeře. Doporučuji také ale konzumovat Viaredin během hlavního jídla, jeho účinné látky napomáhají navození pocitu nasycení. Je také možné konzumovat Viaredin před jídlem, např. 30 minut, vláknina obsažená ve Viaredinu v žaludku "nabobtná" a vytvoří jakousi viskózní hmotu, která napomůže omezit další příjem potravin (to ale nedoporučuji u citlivých osob, kterým může vadit požití sladkého před slaným).
Je možné jej použít místo zákusku (jestliže oběd nezasytil, Viaredin po obědě zasytí určitě). Krátkodobě (1 - 2 týdny) lze při užívání Viaredinu omezit konzumaci některých potravin, např. mléčných výrobků, veškerých tuků, přidávaných do jídel, vyloučit se může úplně konzumace masa.
Každopádně doporučuji řídit se dle následujících bodů:

1. Kontrolujte veškerý příjem potravin, pokud možno zcela vylučte ze svého jídelníčku sladkosti, především čokoládu a jiné cukrovinky, které kromě cukru obsahují velké množství tuku. Nejlépe je zapisovat si veškeré jídlo, které za den sníte.
2. Zvyšte konzumaci zeleniny a ovoce.
3. Snažte se vyvarovat stresových situací. Je známo, že při vnitřně pociťované pohodě není nutkání konzumovat různé drobnosti, které napomáhají zlepšit stresovou situaci, aniž by si to člověk uvědomoval. Věčné problémy v práci či rodině hoďte za hlavu a snažte si zpříjemnit vlastní život tím, že ho zpříjemníte lidem ve vašem blízkém okolí.
4. Bez řádného výdeje energie se ještě nikomu nepodařilo natrvalo zhubnout. Zvolte si sport nebo skupinu sportů či cvičení, které vám vyhovují po všech stránkách a ten pravidelně nejlépe denně, avšak alespoň 3krát týdně provozujte po dobu minimálně 40 minut vkuse.