Zima dala zabrat nejen naší pleti, ale i vlasům. I ony by si - zvláště na jaře - zasloužily zvýšenou péči v podobě dodání vitamínů a minerálů. Máme možnost vybrat si z bohaté nabídky balzámů a ozdravných kůr různých kosmetických firem, anebo si něco zdravého pro naše vlasy vyrobit doma. Poradíme vám pár starých, osvědčených, domáckých receptů, jak na to.

Odvar na ozdravení
Bylinky, dárky z Boží lékárny, pomáhají i tady. Použijeme buďto šalvěj (100 g), heřmánek (100 g) nebo lipový květ (50 g). Bylinky přelijeme 1 l vody, necháme 10 minut odstát a přecedíme. Heřmánek nám vlasy zároveň mírně zesvětlí.

Zábal na matné vlasy
Tento zábal je vhodné provádět 1 x týdně po dobu 1 měsíce. Potřebuje tuto bylinnou směs: 30 g tymiánu, 30 g kopřivy, 30 g zeměžluče a 20 g přesličky.
4 – 5 lžic této směsi dáme do misky, přidáme 10 kapek přírodního oleje (nejlépe s obilnými klíčky) a tolik vroucí vody, až vznikne hladká kaše. Necháme 10 minut odstát.
Hotovou masu nanášíme na umyté, vlhké vlasy a vmasírujeme. Hlavu zabalíme do ručníku a necháme asi 45 minut působit. Opláchneme teplou vodou.

Další, jednodušší možností je smíchat 2 žloutky s lžičkou olivového oleje. Po tomhle zábalu je ovšem nutné vlasy důkladně umýt.

Zábal na mastné vlasy
2 žloutky + 1 lžíci medu vmasírujeme do vlasů a necháme působit minimálně 1 – 2 hodiny, ale nejraději přes noc.
Druhá varianta : 6 lžic jogurtu smíchaných s citrónovou šťávou.

Zábal na křehké vlasy
Rozmícháme 5 lžic jogurtu se 2 žloutky a necháme působit pod ručníkem nebo igelitem.
Křehkým vlasům prospěje, když je promasírujeme olejem z lopuchových kořenů, necháme 1 hodinu a umyjeme šampónem.

A ještě jedna malá rada . Opláchneme-li vlasy po jejich umytí citrónovou vodou, odstraní zbytky šampónu, dodá vlasům lesk a mírně je ztuží.

Spokojenost s vašimi kadeřemi přeje

Lora
Reklama