Minulý týden skončila na Ženě-in čtenářská soutěž o proměnu – nalíčení od vizážistky paní Světlany Čiberové, která spolupracuje s kosmetickou firmou Oriflame. Jak tedy dopadla přeměna výherkyně čtenářky Fabie, která tuto soutěž vyhrála? Vše se uskutečnilo v sídle firmy Oriflame, kam jsme s Fabií dorazily kolem půl druhé odpoledne. Paní vizážistka na nás už čekala, takže se hned dala do práce. Ovšem bez fotografovaní „před“ se nedalo začít.
Proměna začala odlíčením make-upu, vyčištěním pleti a celkovým zhodnocením stavu pleti. Vizážistka podotkla, že Fabia mohla klidně přijít bez nalíčení, protože po odlíčení má její pleť velice přirozený vzhled a vynikne zajímavá barva modrých očí, ale Fabia s úsměvem řekla, že bez nalíčení nevykročí z domu (ostatně jako mnoho jiných žen). V prvé řadě se muselo trochu upravit obočí, protože bylo příliš široké, nízko posazené a vnější polovina byla příliš dlouhá, což vytvářelo dojem „svěšených smutných očí“. Vytvarováním se oči „rozevřely“ a zvětšil se jejich objem. Pleť Fabie má sklon k pigmentovým skvrnám, proto jí bylo doporučeno obličej neopalovat a k odstranění pigmentových skvrn používat speciální krém na pigmentové skvrny. Na překrytí pigmentových skvrn, drobných nerovností a vad pokožky používat kvalitní krycí korektory, vzhledem ke světlosti pleti, korektory nejsvětlejších odstínů. K projasnění očního okolí a překrytí kruhů pod očima byl použit speciální prosvětlovací korektor. I podkladový krém (make-up) byl použit v nejsvětlejším odstínu tak, aby nevznikly barevné nerovnosti mezi obličejem a krkem. Podklad byl zafixován transparentním pudrem.
Další rada se týkala tvarování obličeje pomocí tvářenky. Vzhledem k tvaru Fabiina obličeje jsou možné dva způsoby nanášení tvářenky. Buď na lícní kosti pro jejich potlačení, nebo těsně pod lícní kosti pro jejich zdůraznění. Tento typ nalíčení dodá Fabiinu obličeji dramatičtější a smyslnější výraz a hodí se spíše pro slavnostní příležitosti. Oční stíny použila vizážistka tyrkysově modré a rtěnku decentní světle růžovou. Fabii sluší spíše světlejší, lesklé odstíny s perletí na zvětšení objemu úzkých rtů. Při líčení očí jí poradila zesvětlit plochu horního (pohyblivého) víčka, tmavou konturu do horních řas, která se zapudruje tmavší barvou stínů a kterou se zároveň vystínuje ohyb víčka a vnější spodní koutek oka. Nakonec s Fabií diskutovaly o řasence. Fabia má krásné dlouhé a husté řasy, proto jí bylo doporučeno používat jednodušší typ řasenky a řasy zbytečně nezdůrazňovat, pouze jemně obarvit. Fabia se nad tím usmívala, protože doposud kupovala řasenky zhušťující, aby řasy byly pěkně výrazné a tak tato rada byla pro ní novinkou. Proměna byla hotová.
K dosavadnímu stylu líčení měla vizážistka několik drobných připomínek. Není vhodná tmavá linka po celé délce spodního víčka, která oči zbytečně uzavírá a zmenšuje. Naopak tah bílou konturkou do vnitřního víčka oko prosvětlí a projasní. Ubrat v nalíčení řas, vynechat líčení spodních řas. V rámci proměny byla doporučena změna účesu. Tentokrát vizážistka Fabii pouze jemně přečesala tvar účesu.
Pak následovalo už jen focení „po“ a slova uznání. Protože Fabia je zimní studený barevný typ, byly jí v oblékání doporučeny výrazné studené odstíny jako například jedlová zeleň, sněhobílá, fialová, bordó, vínová, kobaltovo modrá. Zimnímu typu, jako jedinému sluší i barevné kontrasty černá-bílá, černá-červená.
Veškeré líčení provedla vizážistka dekorativní kosmetikou Oriflame, především novými "jarními odstíny" z řady Aqua Essence. Tuto řadu a mnohem více výrobků nejen pro líčení najdete na stránkách firmy Oriflame .TADY.
Proměna se opravdu povedla, jak je vidět na fotografiích. Více fotek z proměny najdete v právě založeném fotoalbu, kde si je můžete prohlédnout.TUDY.

Reklama